Районна газета

ДО УВАГИ ЧЛЕНІВ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Законом України від 03 жовтня 2017 року  № 2148-VIII  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій  внесено зміни  до Закону України від 8 липня 2010 року  № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне  соціальне страхування», які набули чинності з 01 січня 2018 року, зокрема, частину першу ст.4.

Закону № 2464 доповнено п.5 1.

Згідно із внесеними змінами платниками єдиного внеску визначено членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб,які підлягають страхуванню на інших підставах.

Отже, враховуючи норми частини третьої статті 3 Закону № 973 та пункту 51 частини першої статті 4 Закону № 2464 обов’язок постановки на облік в органах доходів і зборів, сплати єдиного внеску в терміни визначені законодавством про єдиний внесок мають виключно члени фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону № 2464 базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Отже, згідно з приписами пункту 2 частини першої статті 7 Закону № 2464, базою нарахування єдиного внеску для членів фермерських господарств є будь-який отриманий дохід (прибуток) у такому господарстві, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім'ї, відповідно до закону (частина друга статті 1 Закону № 973).

При створенні фермерського господарства одним із членів сім'ї інші члени сім'ї, а також родичі можуть стати членами цього фермерського господарства після внесення змін до його Статуту (частина друга статті 3 Закону № 973).

 

Провідний спеціаліст

фінансово-економічного

відділу                                                                                        Т.В.Каща