Районна газета

ДВА В ОДНОМУ. ВІДТЕПЕР ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ МОЖНА ОТРИМАТИ У ФОРМІ ПЛАТІЖНОЇ КАРТКИ

Пенсійний фонд України переходить на електронний документообіг. Це необхідно для того, щоб клієнти, звертаючись до Фонду, могли отримати послуги в будь-якому агентському пункті, а не тільки там, де подавали документи

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) - це сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, оплату комунальних та інших послуг онлайн, а ще й повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами.

ЕПП містить в собі електронний цифровий підпис, за допомогою якого людина фактично підтверджує свою особу і може подавати заяви до органів Пенсійного фонду, через мережу Інтернет. Також, людина може отримати доступ до пенсійної справи, до даних про стаж та заробітну плату, користуватися іншими сервісами державних органів. І безумовно, пенсійне посвідчення надає право користуватися всіма пільгами, які належать людині, як пенсіонеру.

Досі більшість пенсіонерів отримувала пенсійні посвідчення у формі пластикової картки (раніше — картонні). Лише внутрішньо переміщеним особам, яким призначено пенсію, з літа 2016-го видавали електронні пенсійні посвідчення (платіжні картки).

Згідно з новим порядком, тепер такі пенсійні посвідчення можуть виготовлятися для всіх пенсіонерів. Електронне пенсійне посвідчення виготовлятиме банк, у якому одержувач відкриє рахунок для виплати пенсії. Виготовлення електронного пенсійного посвідчення для пенсіонера є безкоштовним.

Для його оформлення до органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку надається відповідна заява. Подати таку заяву можна як при призначенні пенсії, так і у разі потреби, взагалі пенсійного посвідчення. З цього питання  ведеться робота щодо укладення з банками відповідних договорів. Наразі видавати електронні пенсійні посвідчення можуть установи АТ ТВБВ Ощадбанку.

Станом на 06.09.2018 до Недригайлівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України уже звернулося 130 пенсіонерів з заявами щодо виготовлення ЕПП.