Районна газета

РЕФОРМУВАННЯ НЕДРИГАЙЛІВСЬКОГО ОБ’ЄДНАНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ТА СТВОРЕННЯ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО «СЕРВІСНОГО ЦЕНТРУ»

На апаратній нараді, яку провів голова райдержадміністрації Іван ЯРЕМЕНКО, обговорювалися питання, що стосувались як досягнень та позитивних зрушень в роботі органів Пенсійного фонду, так і проблемних питань

Начальник  Липоводолинського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Олександр ЄМЕЦЬ ознайомив присутніх з основними показниками та напрямами діяльності Пенсійного фонду.

На території смт. Липова Долина та Липоводолинського району  збережено діючу мережу місць прийому та обслуговування громадян, які можуть отримати послуги з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій, оформлення допомоги на поховання, видачі довідок про розмір  пенсії, про перебування на обліку, інше. Тут діє структурний підрозділ головного управління Фонду області — Липоводолинський відділ обслуговування громадян (сервісний центр). 

З липня цього року проведено черговий перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Даною нормою з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн до 1564,00 грн. Також переглянута надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшився з 185,30 грн. до 193,60 грн.   

Із загальної кількості 5386 пенсіонерів Липоводолинщини автоматизованим способом перераховано пенсії 5101 особі. Середній розмір підвищення пенсії склав 28,19 грн. В індивідуальному режимі пенсії буде перераховано ще 21 особам.

Також автоматизованим способом з 01 липня 2019 року проведено перерахунки пенсій відповідно до змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зокрема, особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж для жінок – 30 років, для чоловіків -35 років, розмір якої станом на 1 липня 2019 року з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації, інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2000 грн. встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до встановленого розміру. Перерахунок пенсії проведено одержувачам пенсій за віком, за вислугу років, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника незалежно від факту роботи та для пенсій у зв’язку з втратою годувальника необхідний (30/35) страховий стаж передбачено в кожного годувальника. Тепер пенсію в розмірі 2000,00 грн. отримають 1670 особи. Середній розмір підвищення пенсії склав 243,37 грн.

Відповідно до постанови КМУ собам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій у випадку, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодав-ством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з ін-валідністю внаслідок війни I групи – 650 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (10166,00 грн.), II групи – 525 відсотків (8211,00 грн.), III групи – 360 відсотків (5630,40 грн.), встановлюється щомісячна державна адресна допомога до пенсії незалежно від факту роботи. Пенсію в новому розмірі отримають 31 осіб, середній розмір підвищення пенсії  склав 1865,57 грн.

10 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: військовослужбовцям, зокрема військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) пенсія по інвалідності розраховується з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року та відсотку втрати працездатності, за наявності в матеріалах пенсійної справи документів, які підтверджують особливий статус особи, перерахунок пенсії проведено в індивідуальному режимі.