Районна газета

ПРАЦІВНИКИ ПФУ СУМЩИНИ Є ЛІДЕРАМИ В УКРАЇНІ З ПЕРЕВЕДЕННЯ ПАПЕРОВИХ ПЕНСІЙНИХ СПРАВ В ЕЛЕКТРОННИЙ ФОРМАТ

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, за три місяці роботи нового структурного підрозділу ПФУ – служби ретроконверсії – на Сумщині оцифровано вже понад 10 тисяч пенсійних справ

З організацією роботи нової служби під час робочої поїздки на Сумщину ознайомилась заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина КОВПАШКО.

В умовах розвитку сучасних інформаційних технологій понад 2/3 пенсіонерів Сумщини є користувачами електронних сервісів Пенсійного фонду, 50 тисяч з них – особи з інвалідністю, надання пенсійних послуг чи одержання інформації з пенсійної справи для яких з власного комп’ютера чи телефону є більш комфортним ніж відвідування пенсійних установ чи листування з ними.

Прагнучи стати ще більш прозорими і доступними для своїх клієнтів, заощаджувати час людей похилого віку на одержання інформації, ефективно використовувати державні ресурси, ПФУ запровадив оцифрування пенсійних справ – ретроконверсію.

Органи Пенсійного фонду Сумщини з жовтня 2019 року активно долучились до зазначеного проєкту, підготували і оснастили сучасним технічним обладнанням відповідний структурний підрозділ.

Наразі на Сумщині щотижня оцифровується близько 900 пенсійних справ. Це суттєво наближає мету ретроконверсії, що полягає у забезпеченні для пенсіонерів дистанційного доступу до матеріалів пенсійної справи в будь-якому сервісному центрі, на віддаленому робочому місці (точці обслуговування) Пенсійного фонду України або через мережу Інтернет з використанням засобів вебпорталу електронних послуг Фонду. Це також дозволяє надавати послуги незалежно від місця проживання пенсіонера, контролювати актуальність та достовірність документів, на підставі яких виплачуються пенсійні кошти.