Районна газета

В УКРАЇНІ ПОЧАЛИ ПРАЦЮВАТИ КАР’ЄРНІ РАДНИКИ

З січня 2019 року вони працюють у всіх центрах зайнятості й стануть індивідуальними консультантами кожного, хто шукає роботу

19 вересня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» та з 01 січня 2019 року дана постанова набрала чинності.

Нова посада передбачена оновленим порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Кар’єрний радник інформуватиме того, хто шукає роботу, про наявність вакансій, консультуватиме щодо можливої перепідготовки за їх професією або необхідності отримання нових навичок, а також проводитиме профорієнтацію.

Кар’єрний радник також зобов’язаний вносити інформацію про безробітних осіб в Єдину інформаційно-аналітичну систему Державної служби зайнятості та формувати їхню персональну картку.

Адже в сучасних умовах виникає потреба розширення спектру послуг для клієнтів служби з урахуванням індивідуальних потреб, їхнього рівня професіоналізму, ступеня трудової мотивації та мобільності.

Щоб належним чином виконувати місію кар’єрного радника, фахівці державної служби зайнятості пройшли курс навчальних тренінгів. Навчання проводила експерт Міжнародної організації праці Валлі Корбанезе, яка також координувала впровадження проекту в пілотних центрах зайнятості.

Кар'єрний радник працює з кожним клієнтом окремо. Він зможе побачити перешкоди, які стоять перед клієнтом на ринку праці в момент працевлаштування, та допоможе подолати їх. Ця особа буде вашим помічником щоразу, коли б ви не повернулися до служби зайнятості.