Районна газета

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ - ОДНЕ З ГОЛОВНИХ ЗАВДАНЬ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Про соціальний захист осіб з інвалідністю говорили на апаратній нараді, яку провів голова райдержадміністрації Іван ЯРЕМЕНКО

За інформацією начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Володимира ТКАЧЕНКА, в нашому районі проживає 1224 осіб з інвалідністю різних груп і категорій, що становить 7 відсотків від загальної кількості населення, в тому числі 63 дітей (1 група - 92, 2 група відповідно  464 та 3 група 605 осіб). Осіб з інвалідністю внаслідок війни налічується 37 осіби, з яких 6 внаслідок АТО. Осіб з інвалідністю у працездатному віці 670 осіб,  а які працюють 202 осіб.

За останні роки чисельність людей з інвалідністю в районі дещо зменшилась, при цьому намітилась тенденція до зростання показника первинного виходу на інвалідність.

На виконання положень Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” всі дані,  про осіб з інвалідністю, які скористалися послугами управління соціального захисту населення Липоводолинської райдержадміністрації, в обов’язковому порядку заносяться до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.  Дана програма є єдиною на всю територію України, працює в режимі он-лайн за допомогою Інтернету. Відповідно до чинного законодавства медична та соціально-побутова реабілітація осіб з інвалідністю здійснюється напідставі індивідуальних програм реабілітації, які складаються медико-соціальною експертною комісією за згодою особи. Такими програмами охоплено 100 % первинних осіб з інвалідністю.          

Одним із видів матеріальної підтримки осіб з інвалідністю є забезпечення санаторно-курортним лікуванням. На сьогодні на черзі на оздоровлення перебуває 147 осіб.  Протягом 2019 року  шляхом укладення тристоронньої угоди санатоним лікуванням забезпечено  12 осіб  на загальну суму  88 980 гривень, в тому числі  3 осіб з інвалідністю внаслідок війни. Окремо сім путівок  надійшло згідно централізованого розподілу.  Компенсацію за невикористану путівку одержали 6 інвалідів на суму 3.4 тисяч гривень. Така компенсація виплачується інвалідам, які протягом трьох років перебували на черзі та не одержали путівки.

Особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю виплачується соціальна допомога, яку наразі отримує 184 особи, яким за десять місяців 2019 року виплачено   3 мільйони 375 тисяч гривень. Переважна більшість отримують виплату  в розмірі прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність. Трьом особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію також виплачується соціальна допомога.

За рахунок коштів районного бюджету проводиться виплата компенсації за надання соціальних послуг по догляду за особами з інвалідністю. Таку виплату отримують 84 особи, яким за десять місяців 2019 року виплачено 160 тисяч гривень.

У  поточному році   запроваджений  новий механізм  забезпечення  заходами  з  реабілітації  дітей  з  інвалідністю  внаслідок  дитячого  церебрального  паралічу  за  принципом  «гроші  ходять  за  дитиною». Управлінням прийнято  чотири  заяви  від  батьків  дітей  з  інвалідністю внаслідок  ДЦП  та  укладено  угоди  із  реабілітаційними  установами  на  суму  82 тис.гривень.  

Забезпечено різними техічними засобами реабілітації (вуличні та кімнатні візки, палиці, милиці, протези і ортези, різного роду протезно-ортопедичні вироби) 75 осіб  на загальну суму 1 мільйон 220 тисяч гривень. 

Із загальної чисельності інвалідів 73 осіб мають обмежені фізичні можливості і пересуваються за допомогою інвалідних візків. В районі поступово вирішується питання щодо щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб  з обмеженими фізичними, зокрема ряд  об’єктів облаштовано   пандусами для безперешкодного доступу інвалідів.