Районна газета

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ВНУТРІШНЬОПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Про це начальник управління соціального захисту населення Липоводолинської районної державної адміністрації Володимир ТКАЧЕНКО проінформував учасників апаратної наради райдержадміністрації

З різних районів Донецької та Луганської областей на територію Липоводолинського району прибуло і на сьогодні проживають 85 родин, до складу яких входить 124 особи

Із загальної чисельності переселенців 25 дітей, серед яких 14 дітей шкільного віку та 10 дітей дошкільного віку та один учень коледжу. Двоє діток мають інвалідність. Осіб пенсійного віку 57 осіб та 13 осіб, що мають інвалідність, а також 29 осіб працездатного віку.

З метою вивчення потенційної можливості розміщення для проживання осіб, які перемістились із Донецької та Луганської областей уточнено перелік об»єктів житлового фонду, які знаходяться на території сільських та селищної рад району. В результаті визначено повністю придатне приміщення для розміщення громадян, що переселяються, а саме   гуртожиток ТОВ «Беєве». В цьому приміщенні може бути розміщено 15 осіб. Протягом різного періоду   в даному об’єкті проживало 11 осіб. Двом родинам з шести осіб,  які мають на утриманні 3 неповнолітніх дітей  товариством придбано два житлових будинки. Переважна більшість переселенців проживають в родинах рідних, або знайомих. У зв»язку з неможливістю зареєструватися за місцем проживання двом особам надано допомогу у реєстрації місця проживання та зареєстровано за адресою територіального центру.

Для оперативного вирішення питань пов’язаних з організацією роботи по наданню допомоги переселенцям розпорядженням голови райдержадміністрації утворений відповідний штаб.

Управлінням в повній мірі забезпечено виконання Постанови Кабінету України № 509 від 1.10.2014 року «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» та Постанови Кабінету України № 505 від 1.10.2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Згідно вказаних нормативних документів внутрішньо переміщені особи такої категорії отримують довідку внутрішньопереміщеної особи та мають право на виплату щомісячної адресної допомоги розмір, яких становить 1000 гривень для осіб пенсійного віку та дітей, для осіб працездатного віку 442 гривень, а для осіб з інвалідністю  в залежності від групи, зокрема для 1 групи  2129 гривень, 2 групи 1884 гривень та 3 групи 1 638 гривень.  Вказана допомога призначається терміном на шість календарних місяців, а після закінчення  підлягає переоформленню та продовження на слідуючі 6 місяців. За допомогою звернулось 99 відсотків сімей. Майже всі також звертаються на другий, третій та наступний терміни одержання допомоги. Одинадцяти родинам відмовлено в призначенні та дві родини відмовились самостійно. Існує ряд обмежень щодо надання такої допомоги, зокрема коли у власності є житлове приміщення в інших областях і в разі коли на депозитному банківському рахунку знаходяться кошти в сумі що перевищує п”ятнадцятикратний розмір прожиткового мінімуму.

Місцеві програми з цього питання не приймалися. За ввесь період вказаним особам нараховано адресної допомоги на суму 4 мільйони 524 тисяч гривень, в тому числі за 2019 рік 698.6 тисяч гривень.

Згідно Постанови Кабінету України № 535 від 1.10.2014 року одноразову матеріальну допомогу на лікування в розмірі прожиткового мінімуму отримали три особи. Гуматірну допомогу у вигляді продуктів харчування та засобів гігієни надано в кількості 86 наборів. Три особи з даної категорії пройшли навчання для зайняття підприємницькою діяльністю.

Чотири особи повернули кошти на суму 17.4 тисяч гривень, в тому числі одна особа на суму 7.2 тисяч гривень за сприяння правоохоронних органів. Дані факти виникли узв”язку з придбанням помешкань та не повідомленням про це безпосередньо управління соціального захисту.