Районна газета

Символіка району

Малий Герб

Елементи малого герба розташовані на "французькому" щиті, умовно розділеному на три частини. Нижня частина щита (підніжжя, або кінцівка) зеленого кольору, не горизонтально рівна, а ввігнута, чим підкреслюється місцезнаходження Липової Долини в долині впадання річки Липовки, (береги якої в 16-17 столітті вкриті липовими лісами - від чого походить назва поселення) до річки Хоролу. Верхня частина щита синього кольору, чим передає традиційну символіку Лівобережної та Слобідської України, куди адміністративно входили населені пункти Липоводолинщини в 17-18 столітті. Вона нагадує собою "іспанський" щит на якому розміщені три суцвіття липи по три квітки в кожному з одним зеленим листком. Кожна квітка липи на щиті має 19 тичинок, які дорівнюють кількості суб’єктів (рад) Липоводолинського району.

Великий герб

Великий герб Липоводолинського району має всі вищеперелічені елементи малого герба. Крім них він має додаткове обрамлення з двох гілок липи cправа і зліва щита з плодами (орішками). У верхній частині герба Липоводолинського району знаходитися античний вінець з колоссям жовтого кольору - символ родючості богині Деметри, що вказує, що основним заняттям жителів краю є землеробство. Великий герб Липової Долини та району використовується як святковий герб.

Прапор

Прапор Липоводолинського району має три різновиди: святковий (парадний) прапор, прапор, значок (малий прапорець).
Прапор являє собою синє полотнище із співвідношенням висоти до довжини як 2:3.
Святковий (парадний) прапор може мати додаткову кайму (лиштву) жовтого кольору, нанесену на тканину фарбою, або вишиту з ниток. В центрі прапора розташовано герб, великий на святковому прапорі, малий на прапорі та значку.
Герб на прапорі має розміри в співвідношенні висоти герба до висоти прапора як 2:3.