Районна газета

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ НА ВОДНИХ ОБ'ЄКТАХ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ ВОДОХРЕЩІ

19 січня православні віруючі відзначають Хрещення Господнє - одне з найбільших свят православної церкви


В цей день за звичаєм освячують воду. Багато людей цього дня не лише набирають воду в пляшки, але йдуть на водойми, річки, щоб стати свідком освячення води у річці, скупатись в ополонці.
Але, святкуючи Водохреще, не забувайте про власну безпеку. Нагадуємо мешканцям  Липоводолинського району про правила безпеки поблизу та на водних об'єктах.

Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см. Рухаючись по льоду, обходьте ділянки з кущами і травою, вмерзлими гілками дерев, очеретом тощо. У разі коливань температур, які характерні для нинішньої зими, крига втрачає свою міцність, тому масовий вихід людей на лід стає небезпечним.
Якщо у вас виникне бажання скупатися в ополонці, то купайтесь лише в спеціально призначених для цього місцях.
У воду слід занурюватися поступово, а не пірнати. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Утримайтеся від купання, якщо у вас хворе серце.
Пам'ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках - ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг - людині вже необхідно надати допомогу.
При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження - рекомендується звертатися до лікарняних закладів за кваліфікованою допомогою.