Районна газета

ВЕЛИКОДНІ СВЯТА БЕЗ ПОЖЕЖ

Вогонь - це стихія, яка не терпить зневажливого до себе ставлення

Від його згубної сили не застраховані навіть храми Господні. Основними причинами виникнення тут пожеж є недбале ставлення до виконання правил пожежної безпеки при влаштуванні й експлуатації електроустановок та необережне поводження з вогнем.  

Тож необхідність проведення протипожежних заходів з метою захисту храмів від вогневої стихії - беззаперечна.

Священнослужителі під час проповідей застерігають прихожан від необережності у поводженні з вогнем, а інспектори державного пожежного нагляду, у свою чергу, проводять протипожежні інструктажі з настоятелями храмів та вручають пам'ятки, в яких відображені всі основні питання щодо забезпечення пожежної безпеки. Нагадаємо, що правилами пожежної безпеки для культових споруд передбачено ряд заходів для запобігання пожеж від відкритого вогню, а саме:

-   підсвічники необхідно встановлювати на негорючу поверхню, яка виступає за їх габарити не менше ніж на 50 см;

-   стаціонарні підсвічники повинні бути надійно закріплені до підлоги або стіни;

-   горючі рідини для лампад і кадильне вугілля повинні зберігатися в закритих металевих ящиках. У одному ящику може зберігатися не більше 5 л горючої рідини.

-   розливати легкозаймисті рідини дозволяється лише перед початком служби на відстані не менше 1 м від опалювальних та освітлювальних приладів над металевою посудиною;

-   після проведення богослужіння відповідальна особа з числа служителів церкви повинна перевірити, щоб усі свічки і лампади були погашені та відключено електроживлення.

Закликаємо громадян бути уважними при використанні відкритого вогню на Великдень і дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки. Щоб гарний настрій супроводжував вас усі святкові дні, не забувайте про заходи безпеки та будьте уважними й обережними.

Будьте уважними до власної безпеки та безпеки своїх рідних!