Районна газета

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС КУПАННЯ В ОПОЛОНЦІ

 

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні і духовні хвороби

У цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Здавна у народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, будинки і тварин. Залишається загадкою той факт, що Водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

 

Чимало людей збирається цього року, як і багато років поспіль, купатися у «хрещенські морози». Хоча зима поки що не засипала землю снігом, і не скувала річки льодом, обряд хрещенського купання буде проводитися як завжди. Хіба що, з льоду на водоймах не вирізатимуть спеціальний хрест, куди занурюються віруючі – купатимуться з берега.

Як не дивно, лікарі кажуть, що у мороз менше шансів застудитися при обрядовому купанні. При морозній погоді гинуть шкідливі бактерії та віруси, в той час як у вологу й теплу вони активно розмножуються. Тому, щоб ваше купання пройшло добре і принесло вам тільки позитивні емоції, ми підготували кілька простих правил, яких потрібно дотримуватися.

1. Проконсультуйтеся з лікарем. Якщо у вас виявили такі захворювання як цукровий діабет, глаукома, виразка шлунку, холецистит, захворювання серцево-судинної системи – купання в ополонці протипоказано категорично!

2. Важливо занурюватися у «правильну» ополонку. Ідеальною ополонкою для купання вважається та, глибина якої не перевищує 1,8 метра, має огорожу по периметру і використовується для купання вже не перший рік. Місце для водохресних купань повинно бути обладнане відповідно до всіх правил безпеки, адже від цього залежить життя і здоров’я тих, що купаються.

3. Подбайте про одяг. Для занурювання вам знадобиться купальник або плавки, рушник чи простирадло для обтирання, а для підходу до ополонки - взуття на неслизькою підошві або вовняні шкарпетки. Обов’язково візьміть з собою сухий комплект змінного одягу і білизни, в яку необхідно буде переодягнутися після купання.

4. Трохи розігрійтеся перед купанням. Тіло повинне бути гарячим, але не пітним.

5. Краще – занурювати з головою. Так можна уникнути різкого перепаду температур між головою і тілом, яке буде у воді. Але робити це через традицію, яка говорить про триразове занурення з головою, зовсім не обов’язково. Подумайте двічі – якщо вам доведеться їхати через все місто додому після купання в ополонці, мокре волосся можуть зіграти з вами злий жарт.

6. Стережіться ейфорії. Дуже часто при зануренні в крижану воду в організмі відбувається сплеск емоцій, і людина продовжує купатися в ополонці ще і ще. Залишившись у воді більше, ніж п’ять хвилин, ви ризикуєте отримати переохолодження і проблеми зі здоров'ям.

7. Обов’язково зігрійтеся після купання. Розітріться рушником, одягніть сухий одяг і випийте гарячого чаю, краще трав’яного.

8. У жодному разі не пийте спиртного перед купанням. Доведено, що спиртне дає помилкове відчуття тепла. Випивши, ви втрачаєте контроль над терморегуляцією, і ризикуєте захворіти.