Районна газета

ОБЕРЕЖНО З ВОГНЕМ!

 

Ось і відлютувала зима 2014 року. За вікном спостерігається тепла, сонячна, одним словом весняна пора. Проте саме цей період несе в собі характерну небезпеку виникнення пожеж. 

Як показує практика у весняно-літній період різко збільшує кількість пожеж, адже після зими громадяни, як правило, займаються облаштуванням своїх присадибних ділянок, їх прибиранням, прямують до лісу на відпочинок.

Це «гаряча» пора для рятувальників, адже, нажаль дуже часто при виконанні таких дій ми забуваємо елементарні правила поводження з вогнем, що у кінцевому випадку призводить до виникнення пожеж. Недбало викинутий недопалок чи не загашене повністю багаття, часто стають причинами загорань, вогонь від яких нищить сотні гектарів лісу, або ж перекидається на господарські будівлі, чи навіть житлові будинки. 

Питання спалювання сміття та сухої трави є дуже актуальним на даний час, тож, шановні громадяни Липоводолинського району.

Зверніть особливу увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час поводження з вогнем. Дотримання елементарних правил пожежної безпеки убезпечить Вас та Ваше майно від пожежі, а саме: 

- Не спалюйте суху траву не згрібши її в одну купу перед цим; 
- Місце розведення вогню очищайте від горючої підстилки, сухої трави, тощо; 
- Не розводьте багаття під деревами, або в безпосередній близькості від них; 
- Утримайтесь від спалювання будь-чого у вітряну погоду; 
- Місце горіння обкладіть негорючим матеріалом (як правило цеглою чи камінням); 
- Забезпечить біля місця розведення багаття запас води, необхідний для гасіння можливого перекидання вогню на горючі матеріали чи конструкції на початковій стадії; 
- Ні в якому разі не залишайте вогонь без нагляду! 
- Не доручайте нагляд за вогнем дітям! 
- Після закінчення відпочинку чи робіт із спалюванням сухої трави, гілок, тощо- переконайтесь у повному загашенні вогню. Наявність тліючих жаринок не допускається; 
- Не кидайте недопалки від сигарет в місця накопичення сухої трави чи підстилки. 
Пам’ятайте, лише ваше відповідальне ставлення до цього питання убереже від лиха Вас та майно, а можливо і збереже життя.