Районна газета

ОПЕРАЦІЯ «ПЕРВОЦВІТ»

Першоцвіти – це безцінний дар природи, перша посмішка весни. Ці рослини знаходяться на межі зникнення та занесені до Червоної книги України

При зриванні стебла з трьома першоцвітами гинуть 45-60 цибулин, ушкоджуються сусідні рослини. А для того, щоб з насіння виросла повноцінна квітка  необхідно декілька років. За незаконний збір та продаж першоцвітів передбачена адміністративна відповідальність – накладення штрафних санкцій.

 

Незабаром продавці червонокнижних весняних квітів з’являться на вулицях, ринках та трасах. Люди добре знають якої шкоди завдають природі, однак, з року в рік цим займаються і, що найсумніше, вчать цьому своїх дітей. Ця проблема стосується не лише дітей і молоді, а й дорослого населення. Адже реалізація першоцвітів відбувається саме цією верствою населення, а особливо людьми, які проживають в сільській місцевості. Перші весняні квіти стають своєрідним елементом наживи, саме наживи, а не збагачення. Скільки ж можна заробити на такій торгівлі? Напевне жоден продавець не став значно багатшим після цього весняного періоду.

Збирання першоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Всі вони потребують нашого захисту. Квітка у вазі завжди приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто після вас прийде до лісу.