Районна газета

УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ПОПЕРЕДЖАЄ: ОТРУЇТИСЯ МОЖНА НАВІТЬ ЇСТІВНИМИ ГРИБАМИ!

Не купувате гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах, а також дотримуватись усіх рекомендацій щодо їх самостійного збору та обробки

Не збирайте гриби в яких сумніваєтеся. Не слід, також, збирати перезрілі, ослизлі, в’ялі, червиві гриби зі слідами плісняви на капелюшку або ніжці. Вони, як правило, вже містять токсичні продукти.

Почищеним грибам треба давати раду у перший день збору або, у крайньому випадку, зранку наступного дня (за умови їх зберігання у холодильнику)! Завжди пам’ятайте, що отруїтися можна і їстівними грибами якщо вони довго пролежали в теплі, оскільки білки швидко розкладаються, утворюючи при цьому токсини.

Не варто збирати гриби поблизу полів, в межах міста, поблизу автомобільних і залізничних колій, а також – звалищ побутових відходів. Тим паче, на випробувальних та військових полігонах, оскільки гриби мають властивість акумулювати солі важких металів і радіоактивні елементи.

 Гриби, по складності травлення – вважаються важким для шлунка продуктом, тому їх не рекомендують вживати вагітним та жінкам які годують груддю. Також вони протипоказані дітям до 7 років. Втім, надмірне разове споживання грибів може нашкодити і абсолютно здоровій дорослій людині.

Токсикологи попереджають: для дітей будь-який їстівний гриб може виявитися смертельно отруйним. Захисні системи дитини не володіють необхідними засобами, щоб забезпечити безпеку організму при масивній «грибній агресії».

Запам’ятайте, отруєння грибами ніколи не проходить саме по собі – не чекайте, що процес зійде нанівець. Надавши першу допомогу потерпілому, терміново викликайте «Швидку»!