Районна газета

СЕЗОН КЛІЩІВ СТАРТУВАВ!

Розпочалась весна, зазеленіло все довкола і на «полювання» повилазили кліщі

Кліщі можуть потрапити на людину у будь-який час дня і ночі, у будь-яку погоду. Вони присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть вражати й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі, речах. Ці комахи можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко у шкіру. Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин.

У місці наявності кліща з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах. Чим раніше помічений кліщ - тим легше його видалити. Із збільшенням тривалості присмоктування кліща, вірогідність зараження збільшується.

Кліщі - переносники збудників вірусних та бактеріальних захворювань. На території України ці комахи можуть стати причиною хвороби Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз), кліщового енцефаліту, туляремії, які призводять до тяжких ускладнень та інвалідності. Тільки за 2017 рік на території Глухівського району захворіло 9 осіб на хворобу Лайма. І з року в рік кількість хворих збільшується. Безпосередньо від хворої людини до здорової збудники цих захворювань не передаються.

Основним методом профілактики цих хвороб є попередження укусів кліщів:

  • Одягатися у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів, що повзають. Голову слід покривати головним убором.
  • Після прогулянки обов’язково оглядати себе та оточуючих. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
  • Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів, нічного сну на природі.
  • Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому.
  • Якщо разом на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

Можна використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти.

Особам, яких укусив кліщ, необхідно слідкувати за самопочуттям та щоденно вимірювати температуру тіла протягом двох тижнів. У разі будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу звертатись до лікаря-інфекціоніста.