Районна газета

ВОДА ПОТРЕБУЄ НЕ ЛИШЕ ОБЕРЕЖНОСТІ, А Й ПОВАГИ ДО СЕБЕ

На цьому наголосив старшина Сумської міської рятувально-водолазної служби Валерій МАРКОВ під час проведення навчань спеціалістів, відповідальних за купання у дитячих таборах оздоровлення та відпочинку, пришкільних таборах та школах, на базах відпочинку. Водолази разом із співробітниками екстреної допомоги навчали їх, як запобігти загибелі людей, особливо дітей, на воді

За словами Валерія Маркова, минулого року на Сумщині число жертв на воді склало 40 осіб, у Сумах – 9 осіб. Уже за цей рік три людини загинули у водоймах міста Суми, а на території області – 17 осіб.

«Розпочинається купальний сезон – пора відпочинку біля водоймищ та на воді. У мене прохання до всіх відпочиваючих бути обережними на воді, – наголосив він. – Цікава статистика, більше 80% усіх тих, хто потонув, були в стані алкогольного сп’яніння. Тому слід розуміти, що людям напідпитку у воду краще не заходити зовсім. Ще одне із основних правил поводження з цією стихією – у воду потрібно не забігати із розгону, а заходити плавно, поступово. Не варто стрибати з мостів, кладок чи тарзанок, особливо там, де не обстежене дно водойми».

Рятувальники демонстрували учасникам навчань водолазне спорядження, показували, як надавати допомогу у випадках, коли людина тоне, та як надавати першу допомогу потопаючому.