Районна газета

НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЛІД

Рибалка на льоду один із видів відпочинку – тут не тільки свіжим морозним повітрям подихаєш, а й човен навіть не потрібен – по льоду можна дістатися до будь-якого облюбованого місця водойми. Перевагу у підлідної рибалки, безперечно, багато, але все упирається в одне – надійність льодяного покрову

Є багато шляхів перевірки міцності льоду, проте рибалки часто не надають цьому питанню належної уваги і йдуть на невиправданий  ризик, вибираючись на занадто тонкий чи уражений потеплінням, а відтак і вже крихкий лід.

Шановні рибалки , будьте дуже обережні. Не варто дратувати долю, бо вона може жорстоко повестися з вами.

Пам’ятайте, що міцність льоду краще всього перевіряти з допомогою пішні. Якщо після першого ж удару з’являється вода, виходити на лід просто не можна. Під час підлідної риболовлі на невеликій ділянці не слід пробивати багато лунок, відстань між ними повинна бути не менше 5-6 метрів. Не бажано також стрибати і бігати по льоду, збиратися гуртами. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальну мотузку завдовжки 15-20 м з петлею на одному кінці та вантажем на другому. Обов’язково потрібно взяти також мобільний телефон чи інші засоби зв’язку та сигналізації, а також покласти у кишеню 2 великих цвяхи або ніж – з їх допомогою легше буде вибратися на лід, якщо хтось провалився.

І насамкінець: дивіться не тільки у лунку, а й уважно поглядайте довкола.

Будьте обережні й уважні до свого ж життя! Воно  дається кожному тільки один раз!