Районна газета

СТАН ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ НА ТЕРИТОРІЇ РАЙОНУ ТА ЗАХОДИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ НОВОРІЧНИХ ТА РІЗДВЯНИХ СВЯТ

Про це начальник Липоводолинського районного сектору Управління Державної служби  України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Андрій СМІТІЯ проінформував учасників апаратної наради райдержадміністрації

За 11 місяців 2019 року на території Липоводолинського району взято на облік 29 пожежі. Вогнем знищено і пошкоджено 17 будівель та споруд, 3 одиниці техніки. Матеріальні втрати від пожеж склали прямі – 715.400 грн., побічні 1.875.594 грн., врятовано матеріальних цінностей на суму – 6.181.000 грн.

На території Липоводолинського району відповідно до рішень виконкомів та сесій сільських (селищної) рад створено лише 10 підрозділів місцевої пожежної охорони (далі – МПО), а саме в Берестівській, Капустинській, Лучанській, Московській, Панасівській, Підставській, Синівській, Калінінській, Яснопільщанській сільських радах та Липоводолинській селищній раді. В підрозділах МПО налічується 10 пожежних автомобілів, 7 із яких згідно договорів оренди передані в користування товариствам чи фермерським господарствам, які розташовані на відповідних територіях.

Станом на 20.12.2019 р.  лише 1 підрозділ МПО (МПК с. Синівка) та 5 із 9 створених підрозділів ДПК (с. Беєве, с. Кімличка, с. Колядинець, с. Саї, с. Семенівка,) готові до виконання покладених на них завдань, Основними причинами неготовності є відсутність чергування працівників та несправність пожежних автомобілів.

З наближенням довгоочікуваних новорічних та різдвяних свят зростає ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, під час святкування Нового року.

Переважна кількість заходів по святкуванню новорічних свят буде проводитись в об’єктах культури та освіти.

Проведені перевірки протягом року, засвідчили про їх неготовність до проведення свят. До теперішнього часу залишаються неусуненими ряд суттєвих недоліків, які створюють умови виникнення пожежі, перешкоджають її гасінню та евакуації, що в свою чергу, несе загрозу життю та здоров’ю людей.

За результатами перевірок навчальних закладів встановлено, що керівниками закладів проводиться певна робота щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки:

- приміщення обладнані куточками з пожежної безпеки;

- керівниками видані накази про призначення відповідальних за стан пожежної безпеки на підвідомчих об’єктах;

- з підлеглими проводяться інструктажі та практичні навчання щодо дій в надзвичайних ситуація;

- з дітьми проводяться тематичні навчання щодо дій під час виникнення пожеж;

- на батьківських зборах до батьків доводиться інформація по попередженню виникнення  травмування та загибелі людей;

- розроблені інструкції про заходи пожежної безпеки;

- згідно планів виховної роботи проводяться бесіди, виховні години, відкриті уроки, літературно-музичні композиції, конкурси малюнків, вікторини з протипожежної тематики;

- щорічно проводяться Тижні безпеки життєдіяльності;

- директори шкіл району пройшли спеціальне навчання з пожежної безпеки  на учбовому пункті пожежної охорони.

Всі вище перераховані заходи позитивно впливають на стан забезпечення пожежної безпеки на об’єктах. Але поряд з цим, мають місце грубі порушення правил пожежної та техногенної безпеки, котрі можуть спричинити виникнення пожежі, впливати на її розповсюдження та перешкоджати ліквідації, нести загрозу життю та здоров’ю дітей.

За порушення норм і правил пожежної безпеки, не виконання приписів посадові особи притягнуті до адміністративної відповідальності.

Органом державного нагляду у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Липоводолинського району розроблено відповідні заходи щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки місць, які будуть задіяні під час підготовки та проведення святкових заходів з відзначення новорічних свят, організовано проведення інструктажів щодо дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки з обслуговуючим персоналом об'єктів, задіяних у проведенні новорічних свят; організовано взаємодію із територіальними органами Національної поліції стосовно порядку спільних дій при можливому виникненні надзвичайних ситуацій; висвітлено у засобах масової інформації основні вимоги під час проведення новорічних свят.