Районна газета

З 3 ЛИСТОПАДА ЦЬОГО РОКУ ОФІЦІЙНО РОЗПОЧАЛИСЯ ВИБОРЧІ ПРОЦЕСИ

Про це повідомила під час розширеної апаратної наради начальник відділу ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації Людмила ЧАЙКА

На 23 грудня 2018 року призначено місцеві вибори  в Синівській об’єднаній територіальній громаді. Берестівська сільська виборча комісія у зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутата Берестівської сільської ради по виборчому округу № 9 призначила на 23 грудня 2018 року проміжні вибори депутата сільської ради.

За даними Державного реєстру виборців станом на 13 листопада 2018 року в Липоводолинському районі налічується  14880 виборців.  Кількість виборців Синівської ОТГ складає 2451 особа.  Округ № 9 Берестівської сільської ради – орієнтовна кількість виборців становить 73 особи.

На виконання основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших та проміжних виборів відділ ведення Державного реєстру виборців активно включився в вибочий процес. В даний час проводиться робота спеціалістами відділу з уточнення відомостей для складання списків виборців, яка завершується за 5 днів до дня голосування. Після цього внести зміни до списку виборців можна буде лише за рішенням суду. Так, здійснено додаткову звірку даних Реєстру виборців з обліковими даними сільських рад, які входять до складу Синівської ОТГ.

Згідно виборчого законодавства для забезпечення належної організації та проведення місцевих виборів функціонує районна виборча комісія, утворена в 2015 році. Комісія 9 листопада 2018 року 2018 року своєю постановою затвердила склад Синівської сільської виборчої комісії у кількості 16осіб. До 7 грудня 2018 року вона повинна сформувати ще 5 дільничних виборчих комісій. 

З 10 листопада цього року нова Синівська сільська виборча комісія розпочала свою роботу, таким чином припинено повноваження територіальних виборчих комісій, що здійснювали проведення виборів, до призначення перших місцевих виборів (Капустинська, Подільківська, Підставська, Синівська). Відділом Реєстру виборців подано Синівській сільській комісії відомості  про кількість виборців, які проживають на теририторії відповідної адміністративно-територіальної одиниці для утворення до 14 листопада цього року 14 одномандатних виборчих округів для проведення перших виборів депутатів. Висування та внесення подань до виборчої комісії щодо кандидатів у депутати та на посаду сільського голови триватиме з 19 по 28 листопада цього року. Із 8 грудня 2018 року розпочнуть роботу вже дільничні виборчі комісії, які займатимуться питаннями підготовки та проведення голосування безпосередньо на виборчих дільницях. Зокрема в Липоводолинському районі буде організовано роботу на 5 звичайних  виборчих дільницях, утворених на постійній основі.

На виконання основних заходів з місцевих виборів відділом  постійно проводяться робочі наради з керівництвом районної, Синівської та Берестівської сільських виборчих комісій, сільськими головами та секретарями сільських рад з питань організації підготовки та проведення голосування.

На даний час працівники відділу здійснюють прийом громадян,  надають їм консультативну допомогу, здійснюють опрацювання інформацій на запити, та вносять зміни в Реєстрі, відповідно до наявних  документів і вимог законодавства, виконують інші завдання.