Районна газета

СТАН ПІДГОТОВКИ В РАЙОНІ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 31 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ

«Президентська виборча кампанія триває. І в той час як більшість виборців  думають за кого віддати свій голос, хотілося б нагадати, що голосування проводиться за виборчими списками, що роздруковуються відділом ведення  Державного реєстру виборців», - зазначила начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Людмила ЧАЙКА на розширеній апартній нараді

Як показує практика, виборці району вже сьогодні хвилюються про своє включення до списків для голосування.  Про це свідчать і звернення в Особистому кабінеті виборців (з початку місяця 53 звернення) і кількість звернень громадян безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації.

Виборці звертаються щодо перевірки своїх персональних даних та роз’яснень щодо тимчасової зміни місця голосування. Разом з тим  хотілося б звернути увагу й на таку категорію виборців, які нездатні постійно самостійно пересуватися. Інформацію щодо цих виборців до відділу щомісячно подають Липоводолинська центральна районна лікарня, Липоводолинський територіальний центр соціального обслуговування, комунальна установа Синівський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, селищна та сільські ради.

З початком виборчого процесу лише селищна та одна сільська рада подали до відділу відомості про виборців нездатних постійно самостійно пересуватися. Тому сільським радам необхідно з відповідальністю поставитися до підготовки даної інформації, переглянувши виборців  які чи за віком,  чи у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я потребуватимуть забезпечення голосування за місцем проживання. Виборці, які тимчасово нездатні пересуватися самостійно, звертаються безпосередньо до дільничної виборчої комісії з підтверджуючою довідкою про стан здоров’я з лікувального закладу.

Аналізуючи звернення виборців, виявилися факти невключення до Державного реєстру виборців 2-х громадян (1 — 18-річний, 1 — офіційно зареєстрований, а проживає на іншій території).  Насьогодні  ці особи вже включені до Державного реєстру виборців та зможуть проголосувати.

На даний час працівники відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації здійснюють прийом громадян,  консультативно допомагають оформляти заяви, здійснюють реєстрацію, опрацювання запитів та зміни в Реєстрі відповідно до наявних  документів і вимог законодавства. Надають консультативну допомогу громадянам, які звертаються, в порядку уточнення своїх даних та реєструють, опрацьовують заяви і документи виборців щодо тимчасової зміни місця голосування без зміни місця  реєстрації, виконують інші завдання  для оперативного опрацювання необхідних змін у Реєстрі з метою підготовки виготовленя списків виборців для забезпесення конституційних прав голосу громадян.

Шановні жителі Липоводолинщини! Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Липоводолинської райдержадміністрації працює щоденно з 08.00 до 17.00 години крім суботи та неділі за адресою: смт Липова Долина, вул. Полтавська, 32; телефон для довідок 5-10-80.