Районна газета

ТИМЧАСОВО ЗМІНИТИ МІСЦЕ ГОЛОСУВАННЯ МОЖНА БЕЗ ПІДТВЕРДЖУЮЧИХ ДОКУМЕНТІВ

29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси"

Для тимчасової зміни місця голосування виборець може звернутися із відповідною заявою до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у цій заяві місцем перебування виборця в день виборів  чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування або до за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано.

Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця.  Зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: "за сімейними обставинами", "у зв’язку з відрядженням", "у зв’язку з виробничою необхідністю", "за місцем роботи", "за місцем навчання", "за місцем фактичного проживання", "у зв’язку із відпусткою", "у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням", тощо.

Працівники органів ведення Державного реєстру виборців під час прийняття та розгляду заяв виборців повинні максимально сприяти виборцям у реалізації їх права на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси та не допускати формального підходу.

Заяви приймаються відділом ведення Державного реєстру виборців до 15 липня 2019 року включно. Дані заяви розглядаються відділом  невідкладно, виборцю видається посвідчення  про тимчасову зміну місця голосування встановленої форми, яке можна пред’явити членам дільничної виборчої комісії при отриманні виборчого бюлетеня.

Сьогодні скористатися правом тимчасової зміни місця голосування можна лише під час виборчого процесу з виборів народних депутатів 21 липня цього року. Для перших місцевих виборів в Липоводолинську та Синівську громади, які відбудуться 30 червня 2019 року, дана процедура не застосовується.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Липоводолинської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: смт Липова Долина, вул. Полтавська, 32, кабінет № 2; телефон для довідок 5-10-80.