Районна газета

ПАРЛАМЕНТСЬКА ВИБОРЧА КАМПАНІЯ 2019

Позачергові вибори до Верховної Ради України відбудуться 21 липня цього року

Що цікаве буде для виборця на цих виборах і які права у нього є? Перш за все, знову маємо змішану систему виборів, точніше пропорційно-мажоритарну. Обирати будемо за двома виборчими бюлетенями, з яких один – пропорційний, тобто партійний, інший – мажоритарний, тобто персональний. У першому бюлетені буде список політичних партій, а в другому список громадян, які виявили бажання служити в якості народного депутата.

Як зробити свій вибір  Вам розкажуть кандидати та агітатори, що робити з бюлетенями – навчать члени виборчої комісії. Тож зупинимося докладніше на виборчому процесі.

Отже,  за десять днів до дня голосування кожен виборець отримає  іменне запрошення на вибори, в якому  повідомлять про включення  до попереднього списку виборців на виборчій дільниці, адресу дільничної виборчої комісію, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, в яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність самостійно пересуватися (НСП), одночасно повідомлять, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

На виборчих дільницях з 10 липня будуть знаходитись попередні списки виборців, з якими Ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців та написати заяву про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб. До заяви необхідно додати документи (копії документів), які підтверджують зазначені в заяві відомості. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п'ять днів до голосування, тобто до 15 липня. Заяви,  подані пізніше, не розглядатимуться.

Тим виборцям, які нездатні пересуватися самостійно, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я також надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування. У разі бажання виборця з відміткою “НСП” голосувати у приміщенні виборчої дільниці, він письмово або особисто повідомляє виборчу комісію.

Також, закон дозволяє звернутися в суд  для уточнення списку виборців.  Але в будь-якому випадку рішення суду надійде до нас — відділу ведення Державного реєстру виборців. Тому виборцю простіше і легше звертатися безпосередньо в відділ. До речі, звертатися можна вже сьогодні, не чекаючи виборів.

Всі члени дільничних виборчих комісій не пізніше, ніж за п'ять днів, тобто до 15 липня, подають заяви про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування. Таке ж право є й у інших громадян, які в день голосування перебуватимуть поза адресою свого місця проживання (особливо це стосується переселенців з зони АТО, Автономної республіки Крим). Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців з відповідною заявою та підтверджуючими документами. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю. Важливий момент: якщо приїжджий виборець змінить своє місце голосування, але потім все-таки з якоїсь причини вирішить голосувати вдома, то йому необхідно здати посвідчення в той відділ, який його видав. Але  все це можливо тільки до 15 липня, оскільки наступного дня  відбудеться формування уточнених списків, за якими і буде проводитися голосування.

Щоб не залишитися осторонь від виборів, і щоб Ваше ім'я було вписане  у списки виборців, потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у цих списках. Це можна зробити вже сьогодні на сайті Центральної виборчої комісії (або Державного реєстру виборців) у “Кабінеті виборця” або безпосередньо у відділі ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації. Під час президентської кампанії 367 осіб району скористалися можливостями  Кабінету виборця, а 196 виборців перевірили свої дані завітавши до відділу.

Адреса відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Липоводолинської райдержадміністрації : 42500, смт Липова Долина, вул. Полтавська, 32, каб. 2.  Телефон для довідок : 5-10-80.