Районна газета

ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ АПАРАТУ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗА 2019 РІК

Про це начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Людмила ЧАЙКА проінформувала учасників апаратної наради райдержадміністрації

2019 рік для працівників відділу можна вважати випробувальним. Адже  за перші 8 місяців минулого року в межах своїх повноважень відділ ведення Державного реєстру виборців забезпечував та координував проведення на території району трьох виборчих кампаній — чергових виборів Президента України 31 березня та 21 квітня, перших місцевих виборів 30 червня та позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Працівники виконали своє безпосереднє завдання щодо формування списків виборців та роздрук іменних запрошень як для загальноукраїнських  так і для  місцевих виборів (перші вибори Липоводолинського селищного та Синівського сільського голів, перші вибори депутатів Липоводолинської селищної та Синівської сільської рад).

Робота відділу у період проведення виборчих кампаній була зосереджена на чіткому виконанні календарних планів основних організаційних заходів з підготовки  та проведення відповідних виборів. З метою виконання працівниками значного обсягу робіт щодо забезпечення  вимог виборчого законодавства в березні, квітні, червні та липні 2019 року відділ працював без вихідних.

Станом на 1 січня 2020 року подано 217 відомостей, що включають записи про 1222 виборці.За  звітний період підготовлено 585 наказів керівника відділу.

Протягом виборчих процесів з чергових виборів Президента та позачергових виборів народних депутатів України спеціалістами відділу розглянуто 298 звернень виборців, з них 295 щодо тимчасової зміни місця голосування, 18 запитів виборців щодо змісту особистих персональних даних в Реєстрі. Всі заяви розглянуті та прийнято відповідні рішення. Запитів від  політичних партій та громадських організацій не надходило. В період виборчих процесів перевірили свої персональні дані безпосередньо в відділі 248 осіб, через Кабінет виборця на сайті Центральної виборчої комісії 391. Судових рішень про включення, виключення, оскаржень щодо невірності внесення виборців до списку виборців не було.

Перелік виборчих дільниць, що утворені на постійній основі перебувають на особливому контролі. Так, у Липоводолинському районі утворено 25 виборчих дільниць, з них - 1 спеціальна у центральній районній лікарні.

Станом на поточну дату в базі даних налічується 14 515 виборців, з них 1319  таких, що нездатні пересуватися самостійно.  Не значиться жодного виборця в 6 населених пунктах — с.Вовкове, с.Мельникове, с.Весела Долина, с.Мар’янівка, с.Тарасенки, с.Нестеренки.

Таким чином, протягом 2019 року  відділом  забезпечено виконання основного завдання Державного реєстру виборців - ведення персоніфікованого обліку громадян, що мають право голосу та складання списків для голосування.