Районна газета

ВЖЕ З 1 ЛИПНЯ МОЖНА ПРОЙТИ ПРОЦЕДУРУ ЗМІНИ ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ У ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРІ ВИБОРЦІВ

Центральна виборча комісія своєю постановою від 11 червня 2020 року № 103 затвердила Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання. У такий спосіб зроблено черговий важливий крок — надання волевиявлення ще одній категорії виборців. Ця постанова набирає чинності з 1 липня 2020 року.

Затверджений порядок встановлює процедуру визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання.

Завдяки цьому можливість брати участь у голосуванні, в тому числі на місцевих виборах, отримали внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти, інші виборці, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації.

Відтак, передбачено, що орган ведення Державного реєстру виборців може визначити виборчу адресу, який не має зареєстрованого місця проживання, за місцем його фактичного проживання. Для цього такому виборцю необхідно звернутись до органу Державного реєстру виборців за місцем свого фактичного проживання із заявою. Таку заяву можна подати як у паперовому так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет.

Заяву в паперовій формі може бути подано також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Дане нововведення дозволить скористатися цією процедурою особам з інвалідністю.

Заява в електронній формі подається із застосуванням кваліфікованого електронного підпису виборця.

Важливо врахувати, що вказані заяви можна подавати у міжвиборчий період та у перші 5 днів виборчого процесу. Разом з тим, виборець, якому органом ведення Державного реєстру виборців вже було визначено виборчу адресу за фактичним місцем його проживання, може звернутися із новою заявою щодо чергової зміни не раніше ніж через 1 рік після внесення першої до Державного реєстру виборців.

Таким чином, відсутність у громадянина України зареєстрованого місця проживання припинить бути перешкодою для його участі у голосуванні як під час проведення загальнодержавних, так і місцевих виборів.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Липоводолинської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: смт Липова Долина, вул.Полтавська, 32, кабінет №2.

Телефон для довідок 5-10-80.