Районна газета

СТАН ЗАКОННОСТІ, БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ, ОХОРОНИ ПУБЛІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І ПОРЯДКУ НА ТЕРИТОРІЇ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ У 2020 РОЦІ

Проінформувала учасників апаратної наради райдержадміністрації старший інспектор-черговий сектору реагування патрульної поліції № 2 Липоводолинського відділення поліції Роменського відділу поліції Головного управління Національної поліції  в Сумській області Наталія ОЛІЙНИК

За звітній період до Липоводолинського відділення поліції надійшло 318 заяв та повідомлень від громадян, тоді як за аналогічний період 2019 року - 296 заяв та повідомлень. З числа зареєстрованих звернень, 42 заяв та повідомлень з ознаками  кримінального правопорушення, за аналогічний період 2019 року зареєстровано 25 кримінальних правопорушень.

За звітній період працівниками Липоводолинського ВП до суду направлено 13 кримінальних проваджень, що становить 27,7% від зареєстрованих, по області 26,5%, з них 8 з обвинувальним актом (становить 61.5%, область – 82,7%), 5 з угодою. 12 особам повідомлено про підозру, з числа зареєстрованих у 2020 році  - 9, що складає 36%, по області 28,1%.

За звітній період скоєно 3 крадіжки з помешкань громадян (2 кримінальних проваджень із числа минулих років направлено до суду), зареєстровано 7 шахрайств (4 особам повідомлено про підозру, 5 кримінальних проваджень направлено до суду із обвинувальним актом), зареєстровано 2 наркозлочини, із числа злочинів що відносяться до незаконного поводження зі зброєю 1 особі повідомлено про підозру із числа проваджень минулих років.

З початку року на території району не допущено вчинення грабежів, розбоїв, незаконного позбавлення волі громадян.

Із числа розшуку осіб: на залишку залишається три особи безвісти відсутні та 2 злочинці.

Також протягом звітного  періоду проводяться націлені на виявлення та профілактику правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів їх аналогів та прекурсорів, зброї, розкриття крадіжок особистого майна громадян.

Протягом звітного періоду працівниками поліції виявлено – 223 адміністративних правопорушень за різними статтями кодексу України  про адміністративні правопорушення, з них за керування транспортними засобами у стані сп’яніння притягнуто до адміністративної відповідальності – 16 осіб, за порушення правил дорожнього руху загалом – 108 осіб (121 – 140 КУпАП),  за вчинення домашнього насильства – 22 особи,  за не виконання батьківських обов’язків  щодо виховання дітей – 2 особи, за  неправдивий виклик спеціальних служб –  7 осіб, 10 осіб за вчинення хуліганства, 3 особи за незаконне зберігання канабісу, 1 особу за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, 13 осіб за зберігання самогону.  У 2020 році накладено стягнення на суму 30 тисяч 362 гривень за вчинені адміністративні правопорушення, з них 14 тисяч 431 гривень.

У 2019 році за результатами роботи працівників Липоводолинського ВП сплачено 964500 гривень до місцевого бюджету податку з доходів фізичних осіб ГУНП в Сумській області, у 2020 році заплановано до сплати – 1031900 гривень.

На території смт. Липова Долина та Липоводолинського району за звітній період 2020 року зареєстровано 2 дорожньо-транспортні пригоди, з них 1 ДТП з  матеріальним збитком, 1 ДТП з потерпілими, в якому 1 особа загинула ( 1-0-0-0 ). За аналогічний період 2019 року ДТП не (0-0-0-0). В порівнянні з минулим роком спостерігається зростання по загальній  кількості ДТП та ДТП з потерпілим, загиблих  на рівні минулого року.

З метою попередження та недопущення вчинення злочинів особами, які перебувають на обліку у відділенні поліції, працівниками поліції постійно проводиться індивідуально -   профілактична робота з даною категорією осіб, всього на обліку  перебуває 8 осіб, які формально підпадають під дію Закону України «Про адміністративний нагляд», 1 адмінпіднаглядовий, 93 особи, які вчиняють домашнє насильство, на початок 2020 року неповнолітні на профілактичних обліках не перебувають.   

З метою попередження дитячій злочинності, протидії розповсюдження  серед дітей наркотичних засобів і психотропних речовин, виявлення  осіб, які схиляють дітей до їх вживання та пияцтва проводяться відпрацювання гуртожитку, навчальних закладів, будинків культури, сільських клубів, інших розважальних закладів з масовим скупченням молоді.  Так за звітній період неповнолітніми вчинення кримінальних правопорушень на території Липоводолинського району не допущено. З метою недопущення продажу неповнолітнім особам спиртних напоїв та тютюнових виробів постійно перевіряються торгівельні заклади з питань дотримання правил торгівлі, фактів продажу неповнолітнім у 2020 році спиртних напоїв та тютюнових виробів не виявлено, лише притягнуто до адміністративної відповідальності 1 неповнолітнього за  тютюнопаління.

За звітній період  працівниками відділення поліції висвітлено  в засобах масової інформації 10 статті на різні теми, а саме хід проведення профілактичних відпрацювань, робота відділення поліції, інформація про попередження як не стати жертвою шахраїв, місячник добровільної здачі зброї, увага діти на дорозі  та інші, а також на відомчому сайті, ФЕІСБУК 14 публікацій.

            Важали б за доцільне:

З метою зменшення вчинення кримінальних правопорушень на території Липоводолинського району, необхідно за участю дільничних офіцерів поліції, груп реагування патрульної поліції, сільських голів, голів ОТГ, працівників соціальних служб  провести роз’яснювальну роботу серед населення про негайне інформування поліції в разі виявлення осіб, які розшукуються, осіб ромської національності, осіб, які здійснюють скупку металобрухту, незнайомих осіб, які неадекватно себе поводять.

У смт Липова Долина та с. Синівка вчиняються найбільше злочинів. Необхідно провести заходи щодо встановлення камер відеоспостереження на в’їздах та виїздах населених пунктів, де відсутнє відеоспостереження взагалі з метою попередження вчинення злочинів та розкриття злочинів «по гарячих слідах» та розширення мережі відеоаналітики на вже встановлених камерах відеоспостереження з можливістю трансляції відео потоку до СЦ ГУНП в Сумській області.

Для суттєвого покращення роботи в напрямку профілактики, забезпечення охорони публічної безпеки і порядку під час проведення масових заходів на території району, попередження вчинення крадіжок, шахрайств необхідно активізувати роботу членів громадських формувань, націлити громадськість на негайне інформування поліції у разі виявлення підозрілих осіб, транспортних засобів, вчинення шахрайських дій. За сприяння керівництва Липоводолинської ОТГ, Синівської ОТГ необхідно провести заходи по відкриттю поліцейських станції. Активізувати  проведення спільних рейдів щодо  перевірок та відпрацювань розважальних закладів, барів та торгівельних закладів, які займаються реалізацією спиртних та тютюнових виробів. Також необхідно активізувати роботу виконавчим комітетам щодо інформування відділення поліції стосовно сімей, у яких скоюється насильство над дітьми, неналежне виховання дітей батьками для своєчасного реагування та притягнення винних осіб до відповідальності.