Районна газета

ПРО ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомило (www.mе.gоv.uа) про офіційне приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (Аgгееmепt оп Соvеrnmепt Ргосuгеmепt, GРА)

З 18 травня 2016 року українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 45 країн-учасниць угоди GРА, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг і Канада. Загальний об’єм ринку держзакупівель СОТ оцінюється в 1,7 трильйона доларів щорічно, що більш ніж у 30 разів перевищує об’єм українського експорту у 2014 році.

Угода GРА поширює головний принцип СОТ - рівний доступ до ринків - на сферу державних, закупівель. На сьогодні цей механізм є найпростішим шляхом для виходу українських товаровиробників на зовнішні ринки та експорту вітчизняних товарів, оскільки українським компаніям не треба витрачати зайвих коштів на маркетинг, домовлятися про вихід у мережу чи відкривати іноземне представництво.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розпочало пілотний проект з підтримки українських компаній, які вперше планують взяти участь у закордонному тендері. Результати пілотного проекту лягатимуть в основу детальних інструкцій та рекомендації для тих українських компаній, які розглядають можливість брати участь у держзакупівлях за кордоном.

Подати заявку на участь у пілотному проекті можна за посиланням: httр://gоо.gl/fогms/kf2В2v4RТх Ключові документи для участі в проекті: httрs://gоо.gl/f20lоL  Детальніше про Угоду СОТ про державні закупівлі: httр://bit.lу/lSSkW8Р