Районна газета

РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН ЗНАХОДИТЬСЯ НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ

Про стан роботи зі зверненнями громадян у  Беївській сільській раді розглянули на нараді при голові райдержадміністрації

Робота із зверненнями громадян у Беївській сільській раді здійснюється відповідно до чинного законодавства України і створює умови для реалізації жителями сільської ради наданого  їм Конституцією права на звернення.

З початку року затверджені та розміщені на інформаційному стенді графіки прийомів громадян з особистих питань як сільським головою, апаратом сільської ради так і керівниками органів влади вищого рівня та депутатами районної ради. Розроблений графік прийому громадян у віддалених селах.

В сільській раді ведуться журнали обліку звернень громадян. Письмові звернення реєструються окремо, на них  надаються письмові відповіді, усні – в журналі особистого прийому. Стан роботи із зверненнями громадян систематично ( один раз у квартал) слухається на засіданнях виконкому. 29 січня 2018 року на засіданні виконавчого комітету підведено підсумки роботи із зверненнями громадян  за 2018 рік.

За минулий рік на  прийом до сільського голови  з’явилося 36 осіб. Від учасників  бойових дій – 2 звернення, від членів багатодітних родин та одиноких матерів -6,  інвалідів, ветеранів праці, ін.пенсіонерів та працюючих – 9 звернень, безробітних -4, від представників релігійних організацій - 2 звернення, матерів-героїнь- 2, дітей війни -11 звернень.

Основна частина звернень стосується  питань аграрної політики – 12, соціального захисту – 9 , транспорту і зв»язку – 3, правопорядку – 3,    питання охорони здоров»я - 3, з питань праці та заробітної плати -2 звернень,з інших питань – 4, за звітний період колективних звернень не надходило. Звернення розглядаються вчасно . Зареєстровано 32 письмові заяви,  на які надані письмові відповіді та копії відповідних рішень виконкому та сесії сільської ради. Основна їх частина  – випилка дерев, що досягли вікової межі біля присадибних ділянок,  видача дублікату заповіту, надання земельних ділянок для подальшого оформлення документів на приватизацію .На  підставі програми, прийнятої на 29-й сесії Беївської сільської ради 7-го скликання  від 13.09.2018 року «Про затвердження комплексної програми підтримки військовозобов’язаних, які призвані на військову службу по мобілізації та членів їх сімей», 5-м учасникам АТО була виплачена матеріальна допомога в розмірі 1000 грн. 29-ю сесією Беївської сільської ради 7-го скликання від 13.09.2018 року надано погодження на оформлення документів на земельну ділянку 1 учаснику АТО .

Згідно плану роботи виконавчого комітету на 2018 рік,  23 квітня буде розглянуто питання роботи із зверненнями за 1 квартал 2019 року.

Більша частина звернень надходить від пільгових категорій населення. Такі звернення перебувають на особистому контролі сільського голови, вживаються заходи для їх першочергового та позитивного вирішення. Учасникам бойових дій, одиноким непрацездатним громадянам  та громадянам в зв’язку з хворобою на дому посвідчуються заповіти. Налагоджене забезпечення ліками на дому таких пільгових категорій  населення  як соціальним працівником, так і працівниками амбулаторії. Налагоджена робота аптечного кіоску, та ветаптеки, що позитивно позначилось в частині зменшення числа звернень з даних питань. Також додало зручності для населення те, що амбулаторію перенесено в приміщення бувшого дитячого садка, що знаходиться в центрі села, створені належні умови  для медичного обслуговування. По зверненню громадян  із віддалених сіл , завозяться хліб та інші продукти першої необхідності 2 рази на тиждень. Працівниками сільської ради надається роз’яснення та допомога по оформленню документів для отримання субсидій, для виходу на пенсію, документів з охорони материнства та дитинства, інших допомог, документів для оформлення спадщини.

Незначна частина звернень стосується захисту прав і свобод громадян , правопорядку на території сільської ради .У випадках звернень стосовно  дрібних крадіжок , сварок, порушень правил благоустрою,  залучається дільничний офіцер поліції  та працівники Липоводолинського ВП.

Всі звернення розглядаються вчасно, без зволікань, як того вимагає Указ Президента України від 07.02.2008 №109/2008.