Районна газета

ВРОЖАЙ ЦЬОГО РОКУ ВЖЕ СФОРМОВАНО I ТОМУ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПОДБАТИ ПРО ЙОГО ЗБИРАННЯ В СТИСЛI, ОПТИМАЛЬНІ СТРОКИ ТА ЙОГО ПОДАЛЬШЕ ЗБЕРЕЖЕННЯ

Під час засідання колегії райдержадміністрації завідувач сектору агропромислового розвитку відділу економічного і агропромислового розвитку райдержадміністрації Анатолій БОНДАР зауважив, що посівна кампанія цього року розпочалась і проведена, в цілому, в оптимальні агрономічні терміни

За останні роки суттєво змінилась структура посівних площ, скоротились площі посіву кормових, круп’яних, зернових колосових культур, в той же час розширились площі посіву кукурудзи,  сої та соняшнику.

В цьому році зернова група займає 27,6 тис. га, або 55,6% посівної площі (72% в структурі зернової групи  відведено під кукурудзу). Частка ж ранніх зернових зменшилась до 6,9 тис. га, або 15,1%. Суттєво вплинуло на зменшення площ під ранніми зерновими культурами те, що інвестуючі  компанії, які обробляють землі на території району, восени минулого року не сіяли  озимі культури взагалі.  Тож, озима пшениця займає лише 4586 га, що на 3733 га менше минулорічного та третину до середньорічних показників.  

Ярі культури посіяно на площі 40 тис. га, або на 2,5 тис. га більше проти минулорічної.    Цінова кон’юнктура вплинула на скорочення площ посіву гречки з 466 га - в 2018 році, до 85,2 га. В пріоритеті – вирощування економічно-вигідних культур:   кукурудзи на зерно (43,5% всієї посівної площі), соняшника (22,1%), сої (13,6%). Вплинули погодні умови і на проведення захисту посівів проти бур’янів, хвороб та шкідників. На сьогодні роботу по догляду за посівами проведено на площі 68,4 тис. га. Оброблено всі посіви озимої пшениці, ярих зернових та соняшнику проти бур’янів, закінчують господарства обробіток проти бур’янів на посівах сої.

Частину площ озимої пшениці, ярих колосових, соняшнику, сої довелось  обробляти проти хвороб.  Застосовано фунгіциди на площі 16,9 тис. га.

Проти шкідників оброблено 8,9 тис. га, з них: 3,1 тис. га озимої пшениці, 0,8 тис га - ярих зернових, 4,4 тис. га  - сої  та 0,6 тис. га озимого ріпаку.

В агрономічні календарні терміни (10-12 діб), що дозволяють говорити про  відсутність допустимих   втрат, загальна площа збирання ранніх зернових та ріпаку складе  7546 га. Планується, що  на жнивах працюватиме 55 одиниць зернозбиральної техніки. Середня навантаженість на один  комбайн, який працюватиме на обмолоті, складе  136 га. Необхідно зазначити, що в районі значно обновився комбайновий парк високопродуктивними комбайнами, що також дасть можливість жнива  провести в оптимальні строки.

Всього машинно-тракторний парк поповнився  24 одиницями  нової  високопродуктивної техніки  на загальну суму 18168 тис. гривень.

Оперативна звітність показує, що роботи з ремонту зернозбиральної техніки в цілому йдуть до завершення.  Наразі, коефіцієнт готовності зернозбиральних комбайнів становить 100 %, зерноочисних машин та токового обладнання – 94 %, автомобільних ваг – 92 %.

Для очистки зерна в районі налічується 44 зерноочисні машини, якими за добу буде очищатись близько 3000 тонн зерна. Роботу по очистці запланованого валу ранніх зернових культур можливо завершити за 12-14 днів. Для сушки зерна є в наявності 16 зерносушарок і зерносушильних комплексів.

На сьогоднішній день важливим питанням є створення здорових та безпечних умов праці, протипожежний захист об’єктів агропромислового комплексу, щоб попередити небажані та трагічні наслідки.

В цілому стан підготовки сільськогосподарських підприємств району до збирання зернових культур урожаю 2019 року задовільний.