Районна газета

У РАЙОНІ ТРИВАЄ ОПЕРАЦІЯ «УРОЖАЙ-2019»

З метою забезпечення додаткових надходжень до бюджетів, детінізації реального ринку праці у сільськогосподарському виробництві, руйнування схем ухилення від оподаткування, недопущення безоплатного використання земель, в тому числі сільгосппризначення у Липоводолинському районі проводиться операція «Урожай»

Під час її проведення працівники фіскальної служби виявили 24 фізичних осіб - підприємців з видом діяльності 01.11 «Вирощування зернових культур (крiм рису), бобових культур i насіння олiйних культур», які орендують у громадян земельні частки (паї), при цьому, податки до бюджету не перераховують.

За період проведення операції «Урожай» добровільно оформили 22 найманих працівників.

27 вересня у райдержадміністрації відбулося засідання робочої групи по організації проведення в районі операції «Урожай-2019» під керівництвом голови райдержадміністрації Івана ЯРЕМЕНКА та його заступника Володимира ГРИЦАЯ.

За словами заступника начальника управління начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Роменського управління ГУ ДФС у Сумській області Людмили БУТ, під час засідання  робочої групи, завдяки системній роботі податківців 2 фізичні особи-підприємці оформили 2 найманих працівників. Також 25 громадян подали податкові декларації про отримані доходи, сума збільшення доходу складає більше 100,0 тис.гривень.

За результатами проведених заходів (заслуховування, направлені листи тощо) 4 підприємства підвищили рівень заробітної плати 6 найманим працівниккам. Крім того, 2 підприємства оформили добровільно 4 найманих працівники.А також 1 ФОП  добровільно оформили 2 найманих працівників.

Слід зазначити, що системне  самостійне оброблення значної площі земель та реалізації продукції підпадає під визначення підприємницької діяльності. А тому, такі громадяни мають реєструватися фізичними особами - підприємцями, і вже в статусі підприємця здійснювати обробіток землі та реалізацію продукції.

Так, у ході проведення операції «Урожай» залучено до державної реєстрації 2 ФОП з видом діяльності «Вирощування зернових культур».

Слід зазначити, що існують випадки отримання громадянами земель для ведення фермерського господарства, але, в подальшому, такі землі фактично обробляються юридичними особами-фермерськими господарствами без нарахування орендної плати за використання таких земель. Робота по данному напрямку продовжується.

Крім цього, проводяться контрольно-перевірочні заходи суб’єктів господарювання - сільгоспвиробників, які порушують виплати ПДФО із заробітної плати та паїв.

Всього проведено по Сумській області 20 перевірок за  2019 рік. За результатами донараховано більше 1 млн. грн, до бюджету надійшло 565 тис. гривень.

Операція «Урожай» триває.