Районна газета

ПРОВЕДЕННЯ ЗБИРАЛЬНОЇ КАМПАНІЇ ВРОЖАЮ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ РАЙОНУ

Дане питання розглянуто на апаратній нараді, яку провів голова районної державної адміміністрації Іван ЯРЕМЕНКО

За інформацією завідувача сектору агропомислового розвитку відділу економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації Анатолія БОНДАРЯ, в поточному році,  досить непростому за погодно-кліматичними умовами, аграріями Липоводолинщини зібрано 31,6 тисяч тонн зерна  ранніх зернових культур, урожайність склала 45,6 ц/га.

На часі – збирання пізніх культур та підготовка до вирощування майбутнього врожаю.

В цьому році  в структурі зернових культур кукурудза на зерно займає близько  73  % або 20,01 тис.га. На сьогодні її зібрано на 35 % площ, при середній урожайності 77 ц/га. Варто зауважити, що  цьогорічна  урожайність кукурудзи на зерно значно нижча показника минулого року – 98 ц/га. Щодо темпів збирання, то вони на рівні минулого року.

Також, в районі здійснюється збір технічних культур. Зібрано 9,3 тис.га або 93% площ соняшнику, намолочено 30,2 тис.т, при середній урожайності 32,4 ц/га, що на рівні минулого року.

Сою обмолочено на 75% площ, намолочено  9,0 тис.тонн, при середній урожайності 19,3 ц/га проти 24,6 ц/га в минулому році.

Цьогорічна посуха вплинула як на урожайність сільгоспкультур, так і  змістила строки посіву озимини. Темпи посівної стримувались  сухою та спекотною погодою, адже липень-вересень були засушливими місяцями, кількість опадів, що випали на території району, становили близько 10% до норми  та до потреби рослин в цей період. Отже, станом на 1 жовтня спостерігався недобір вологи. Відтак частина агроформувань утримувались від початку сівби в очікуванні дощів. Та все ж на сьогодні посіяно 6,02 тис. га озимих культур або 106% до прогнозу. На зерно посіяно 5,96 тис. га, з них: пшениці – 5,81 тис га.  Двома агроформуваннями району планувався посів озимого ріпаку, але через відсутність опадів в період оптимальних термінів посіву, цієї культури на полях району не буде.

Остаточний же результат роботи аграріїв буде відомий станом на 1 грудня 2019 року.