Районна газета

В АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС СУМЩИНИ ЗАЛУЧЕНО 1 089,4 МЛН. ГРИВЕНЬ ІНВЕСТИЦІЙНИХ КОШТІВ

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, на початок серпня (згідно з оперативними даними) в агропромисловий комплекс Сумщини залучено 1 089,4 млн. гривень інвестиційних коштів (101,1% до відповідного періоду 2019 року). Роботи проводилися по 34 інвестиційних проєктах

Найбільше інвестицій спрямовано в розвиток інфраструктури аграрного ринку – 662,5 млн гривень. З метою розширення мережі об’єктів зернової інфраструктури, впровадження новітніх технологій приймання, доробки та зберігання зерна введено в дію першу чергу елеватора в ТОВ «Харківецьке» Середино-Будського району потужністю 28 тис. тонн (прогнозована загальна потужність елеватора – 112 тис. тонн).

До кінця 2020 року планується завершення будівництва додаткових ємностей елеваторів ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод» (м. Кролевець) та ТОВ «Росток- Холдинг» (м. Глухів) потужністю відповідно 60 та 27 тис. тонн. Також будується елеватор у приватно-виробничому комерційному підприємстві «СТС» Конотопського району потужністю 100 тис. тонн, введення в дію якого планується в 2022 році.

У галузь рослинництва залучено понад 36 млн гривень інвестицій, роботи проводилися по 9 інвестиційних проєктах.

У галузь тваринництва залучено 40,5 млн гривень інвестицій, реалізовано (повністю або частково) 13 інвестиційних проєктів, зокрема, в Тростянецькому, Роменському, Лебединському, Недригайлівському районах.

У розвиток харчової та переробної промисловості області залучено
114 млн гривень інвестицій, в тому числі на будівництво заводу з переробки зерна олійних культур в ТОВ «ЕЛІТ-ОІЛ» Роменського району – понад 100 млн гривень.

Сільськогосподарськими товаровиробниками області з початку року придбано сільськогосподарської техніки та обладнання на суму понад 220 млн гривень, на модернізацію машино-тракторного парку залучено 16,1 млн гривень інвестицій.

Розвиток інвестиційної діяльності, зростання обсягів залучення інвестицій сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції агропромислового комплексу, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів та розвитку сільських територій.