Районна газета

Право на інформацію

Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" кожен має право звернутися до Липоводолинської районної державної адміністрації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту, та отримати необхідну йому інформацію, розпорядником якої є Липоводолинська районна державна адміністрація.

Надання публічної інформації Липоводолинською районною державною адміністрацією здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

На першому поверсі приміщення райдержадміністрації визначено місце для роботи запитувачів інформації (вказано табличкою «Місце для оформлення інформаційного запиту»). Надані зразки заповнення інформаційного запиту, перелік адміністративних послуг, які надаються райдержадміністрацією та ін.

Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом. В частині другій цієї статті зазначено, що публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений (частина сьома стаття 6 Закону).

Що таке інформація з обмеженим доступом?

Відповідно до статті 6 Закону інформацією з обмеженим доступом є:

1) конфіденційна інформація;
2) таємна інформація;
3) службова інформація.

Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Запити можуть подаватися на вибір запитувача:

усно (безпосередньо в каб. № 3)

телефоном за № (05452) 5-15-75

факсом за № (05452) 5-10-80

електронною поштою за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

письмово за адресою: вул. Полтавська, 32, смт. Липова Долина, Сумської області, 42500

Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним.

Форми запитів на інформацію можна отримати в приміщенні  Липоводолинської  районної державної адміністрації в кабінеті № 3

Відповідальним за організацію в установленому порядку доступу до публічної інформації, розгляд, опрацювання, облік, систематизацію, аналізування та здійснення контролю за наданням відповідей на інформаційні запити, що надходять до Липоводолинської районної державної адміністрації визначено відділ документообігу, контролю та по  роботі зі зверненнями громадян апарату Липоводолинської районної державної адміністрації.

Начальник відділу –  Курочка Лілія Борисівна, телефон: 5-17-76,  ел.пошта:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.     

Порядок складання та подання запитів на публічну інформацію в Липоводолинській районній державній адміністрації

Форма запиту на публічну інформацію

Механізм громадського контролю

Порядок оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, його дій чи бездіяльності