Районна газета

ОСНОВНІ ПИТАННЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ РАЙОНУ РОЗГЛЯНУТО НА НАРАДІ

Тимчасово виконуючий обов’язки голови Липоводолинської районної державної адміністрації Володимир Грицай провів  понеділкову нараду з керівниками установ та структурних підрозділів райдержадміністрації, селищним, сільськими голова

Начальник відділу економіки районної державної адміністрації Надія Шапран, доповідала про розвиток споживчого ринку району інформувала, що за січень-листопад поточного року  відновлено роботу 2 магазинів продовольчих товарів в селищі Липова Долина та  1 магазину змішаних товарів в сільській місцевості, відкрито магазин - ательє «Каприз», майстерню по ремонту та пошиття одягу, 3 магазини непродовольчих товарів та бар  в смт. Липова Долина.

За  звітний період  зачинено 5 магазинів, в т.ч. 4 -  в сільській місцевості.   Всього в районі функціонує 139 підприємств  торгівлі, в т.ч. 78 - в сільській місцевості, 13 закладів ресторанного господарства, в т.ч. 4 - в сільській місцевості, 32 заклади побутового обслуговування населення, в т.ч. 5 - в сільській місцевості. На території району працює 47 магазинів з продажу непродовольчих товарів, 42 – з продажу продовольчих товарів та 50 – змішаних товарів, з них здійснюють продаж алкогольними напоями  50 магазинів, тютюновими виробами - 38 (54% та 41% відповідно  від загальної кількості продовольчих магазинів).   Аналізуючи структуру нових підприємств торгівлі необхідно відмітити, що збільшується  частка магазинів по продажу непродовольчих товарів, що свідчить про збільшення попиту споживачів на ці групи товарів.

Для забезпечення сільських жителів товарами та послугами у віддалених населених пунктах, де відсутня стаціонарна мережа,  запроваджується виїзне торговельне та побутове обслуговування. Так, виїзне торговельне обслуговування  здійснюється в 22 населених пунктах району. Територіальним центром соціального обслуговування за  11 місяців поточного року здійснено 21 виїзд у 16 сільських рад  по наданню перукарських, швейних послуг та послуг по ремонту взуття.

Сформовано базу даних про вільні земельні ділянки та приміщення, придатні для розміщення об”єктів  інфраструктури споживчого ринку, які щоквартально уточнюються та розміщуються в газеті «Наш край» та на сайті  районної державної адміністрації. На даний час таких об’єктів налічується: 5 земельних ділянок та 32 приміщення. Виділення земельних ділянок та приміщень комунальної власності, що не використовуються, під створення об”єктів торгівлі та послуг, проводиться на конкурсних засадах.

В районі  виконуються  прогнозні показники розвитку  споживчого ринку в частині  забезпеченості населення  торговельною площею у магазинах та місцями у загальнодоступних закладах ресторанного господарства. Так, забезпеченість населення торговою площею  у  магазинах на 1000 жителів в поточному році в цілому по району  становить 499 м.кв, що складає 136,8% до нормативу; місцями у загальнодоступних закладах ресторанного господарства у районному центрі  - 68 місць (274%), у сільській місцевості – 12 місць (153%). Забезпеченість населення району  побутовими послугами за їх видами у розрахунку на 1 тис. жителів становить (у районному центрі): по ремонту  та переробленню одягу – 35%, по ремонту взуття – 34,6%, по ремонту та технічному обслуговуванню транспортних засобів – 179,6%, по ремонту та технічному обслуговуванню побутових виробів та предметів особистого вжитку – 38%, по ремонту офісної техніки – 24,8%, по ремонту меблів – 28,6% (у сільській місцевості), послуги пралень  - 21,4%, перукарські послуги – 24%, фото послуги – 185,0%.   

В 2016 році в селищі  проводилось впорядкування території продовольчого та промислового ринків. На даний час земельна ділянка під промисловим  ринком у зв’язку із закінченням терміном дії договору із ТОВ «Аграрник»  закріплена за  ГВП «Комунпослуга» для утримання в належному санітарному стані, територія продовольчого ринку знаходиться в оренді у ТОВ «Аграрник».

На ринку селища відсутні обмеження для реалізації сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками. Постійно реалізується  мед, молоко та молочна продукція, олія, крупи, мука, молодняк худоби і птиці, розсада та інше.

Закупівля продуктів харчування та непродовольчих товарів для потреб бюджетної сфери проводиться згідно з чинними законодавством.

Місцеві товаровиробники постійно проводять реалізацію власної продукції на ринку селища. Забезпечено участь  суб”єктів господарювання району в  обласних виставках – ярмарках.

Проводилась робота по визначенню частки товарів виробництва Сумської області в загальному обсязі товарообігу, яка становить на даний час в роздрібній торговельній мережі по продовольчих товарах -  46% та по промислових товарах –  21%. Такий рівень частки товарів виробництва Сумської області пояснюється знаходженням району на межі з Полтавською областю.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб протягом І півріччя 2016 року зменшився  на  7,9% порівняно з  відповідним періодом 2015 року та становить 6,587 млн. гривень. Роздрібний товарообіг на 1 особу складає 352,2 гривні. По даному показнику район займає 12 місце серед районів області.   

 

Начальник відділу економіки                                                                                      Н.І. Шапран