Районна газета

УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ТРИ УГОДИ З ЄС НА ЗАГАЛЬНУ СУМУ 60 МЛН ЄВРО

У рамках Саміту Україна – ЄС Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга СТЕФАНІШИНА підписала три угоди з Європейською Комісією на загальну суму у 60 млн євро

«Разом із Європейським Союзом ми долаємо багато спільних викликів. Це боротьба з COVID-19, гібридними загрозами, перехід до ресурсоефективної економіки, яка не шкодить довкіллю. Це спільні завдання, адже подолання цих викликів позитивно вплине на роботу бізнесу та якість життя громадян», – зазначила Ольга Стефанішина. 

Перша і найбільша угода «Програми ЄС «Міцні регіони» на суму 30 млн євро передбачає фінансування місцевим органам влади для реагування на наслідки пандемії COVID-19, підвищення безпеки людей в регіонах, постраждалих від конфлікту на Сході України і незаконної анексії Криму, а також на підтримку незалежних ЗМІ, журналістів, просування нових медіаініціатив.

Друга угода між Урядом України та Європейською Комісією стосується фінансування заходу «Механізм розвитку громадянського суспільства України» на суму 20 млн євро.Кошти спрямують на розвиток громадських організацій, щоб вони могли брати участь у розробці національної політики, допомагати у впровадженні реформ, залучати громадян України до участі у соціальних і громадських ініціативах, у тому числі для боротьби з домашнім та гендерним насильством.

Третя угода стосується фінансування заходу «Кліматичний пакет для стабільної економіки: (САSЕ) в Україні» на суму 10 млн євро,що сприятиме роботі у напрямку долучення України до Європейського зеленого курсу.

«Ця угода дозволить нам профінансувати проекти з переходу до чистої, ресурсоефективної, кліматично нейтральної і кругової економіки. А ще це додаткові можливості для залучення інвестицій в економіку українських регіонів та якісну розробку Урядом необхідних політик та програм», – коментує документ Ольга Стефанішина.

Зокрема, в рамках угоди планується надати гранти для енергоаудитів та підвищення енергоефективності малих та середніх підприємств, розвивати проекти з відновлюваної енергії, надавати консультації муніципалітетам з економічно ефективного постачання тепла і гарячої води та розробляти плани сталої міської мобільності, підтримувати місцеві громади в секторах  відновлюваної енергетики і створення повного життєвого циклу продукції від виробництва і до споживання до ринку вторинної сировини. Також угодою передбачається створення спільного ресурсного центру з питань кліматичних інновацій між Україною та ЄС і впровадження надійного обліку викидів парникових газів та речовин, що руйнують озоновий шар.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/olga-stefanishina-pidpisala-tri-ugodi-z-yes-na-zagalnu-sumu-60-mln-yevro