Районна газета

ВИКОРИСТАННЯ ГАЗУ В ПОБУТІ

Для запобігання нещасних випадків і аварій при використанні природного газу в побуті, необхідно пам’ятати і суворо дотримуватись вимог правил безпечної експлуатації побутових газових приладів, постійно перевіряти тягу димових і вентиляційних каналів.

Приміщення, де встановлені газові прилади, повинні постійно провітрюватися, а кватирки або фрамуги вікон залишатися відкритими.

Для запобігання утворення і отруєння чадним газом необхідно перевіряти наявність тяги в димових і вентиляційних каналах до і під час користування газовими приладами.

У разі відсутності тяги користуватися газовими приладами категорично забороняється. 

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Найменше порушення правил безпечного користування газовими приладами може стати причиною удушення, отруєння чадним газом, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків і смертельних наслідків.    

Особи, які користуються побутовими газовими приладами, зобов’язані: 

1.Пройти інструктаж на підприємстві газового господарства і ознайомитися з інструкцією по експлуатації встановленого в квартирі (будинку) газового обладнання.

2. Забезпечувати зберігання і утримання в чистоті газового обладнання.

3. Постійно провітрювати приміщення, де встановлені газові прилади, користуватися ними тільки при відкритих кватирках або фрамугах.  

4. Використовувати газові прилади тільки за призначенням.

5. При несправності газового обладнання викликати працівників підприємства газового господарства.

6. У разі появи запаху газу або раптовому припиненні подачі газу негайно повідомляти аварійну газову службу телефоном 104.

7. Допускати в квартиру працівників підприємства газового господарства для огляду та ремонту газопроводів і газового обладнання (після пред’явлення ними службових посвідчень).

8. Всі роботи, пов’язані з додатковим встановленням газових приладів або реконструкцією газових мереж, виконувати тільки спеціалізованими монтажними організаціями, які мають ліцензію, з дозволу підприємства газового господарства

 

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: 

1. Допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, осіб, що не контролюють свої дії, а також тих, хто не пройшов інструктаж і не знає правил їх безпечного використання.

2. Проводити самочинну газифікацію будинку (квартири), заміну і ремонт газового обладнання.    

3. Самовільно переставляти газові прилади, здійснювати перепланування приміщень, де встановлені газові прилади.

4. Вносити зміни в конструкцію газових приладів, змінювати улаштування димових та вентиляційних каналів, заклеювати отвори вентиляційних каналів, замуровувати «кишені» та люки, які призначені для чистки димоходів.

5. Користуватися газовими приладами при закритих вікнах, кватирках, фрамугах.

6. Перевіряти тягу вентиляційних каналів запаленим сірником.

7. Застосовувати відкритий вогонь для виявлення місць витоку газу.

8. Відключати автоматику безпеки і регулювання приладу, користуватися газом при несправних газових приладах.

9. Користуватися газовими приладами з відводом продуктів згоряння в димохід при відсутності тяги і щілини (підрізу) в нижній частині дверей.

10. Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки і наявності тріщин в газифікованих печах і димоходах.

11. Проводити перевірку і самочинну прочистку димових і вентиляційних каналів.

12. Залишати без нагляду працюючі газові прилади, не обладнані автоматикою безпеки і регулювання.

13. Навантажувати газопроводи, прив’язувати до них мотузки.

14. Використовувати газ і газові прилади не за призначенням, користуватися газовими плитами для опалення приміщень.