Районна газета

ПРОГРАМА ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ НАСЕЛЕННЯ ДО ПЕРЕХОДУ НА АЛЬТЕРНАТИВНЕ ОПАЛЕННЯ

В умовах сьогодення питання ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, заміщення газу альтернативними видами палива та державна підтримка впровадження енергоефективних  заходів є надзвичайно важливими для України.

Одна з таких фінансових програм підтримки кінцевого споживача розроблена Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

Так, з жовтня 2014 року Держенергоефективності запроваджено програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження». Цей механізм забезпечує відшкодування 20 % тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ «Ощадбанк», на придбання твердопаливних та електричних котлів.

Механізм забезпечує відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного  обладнання та матеріалів у багатоквартирних та одноквартирних будинках за такими напрямками у таких розмірах:

-  30 % (але не більше 10 тис. грн.) – для фізичних осіб (населення) для впровадження заходів у одноквартирних будинках (та квартирах багатоквартирних будинків);

-  40 %  – для ОСББ (ЖБК) для впровадження заходів у багатоквартирних будинках.