Районна газета

НАЯВНІСТЬ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ - ШЛЯХ ДО СТАЛОГО ТА ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ

Це підкреслив під час свого  виступу на засіданні колегії районної державної адміністрації начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації  Анатолій Голодний

«Вимоги містобудівної документації є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами містобудування. Програми господарського, соціального та культурного розвитку населених пунктів повинні узгоджуватись з містобудівною документацією відповідного рівня», - пояснив посадовець.

 

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року у разі відсутності містобудівної документації (плану зонування території або детального плану території) передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб, а також зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає цій містобудівній документації, забороняється.

«Реалізація інвестиційних проектів також потребує наявності планів зонування території або детальних планів територій для видачі забудовникам містобудівних умов та обмежень», - відмітив Анатолій Голодний.

Як підкреслив посадовець, використання земель за новим функціональним призначенням можливе тільки після затвердження генплану. На підставі генерального плану населеного пункту або у його складі розробляються план зонування території та план земельно-господарського устрою. Основним результатом зонінгу є схема зонування, де відображені межі та кодові познаки територіальних зон, а також містобудівний регламент кожної зони, який включає перелік переважних, допустимих та супутніх видів дозволеного використання земельних ділянок, граничні параметри об’єктів дозволеного нового будівництва та реконструкції.

З більш детальною інформацією можна ознайомитись звернувшись до відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства  Липоводолинської райдержадміністрації ( 1-й поверх, каб.7).