Районна газета

ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ДБН В.2.2-40:2018 «ІНКЛЮЗИВНІСТЬ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД»

Про впровадження нових ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд»на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення»

В грудні 2018 р. відбулася Всеукраїнська нарада з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю, на якій головував Президент України Петро Порошенко. У її ході мова йшла, передусім, про правильне проектування і будівництво, з цією метою Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України представило нові державні будівельні норми (далі — ДБН) В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд».

Віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко наголосив на важливості впровадження нових ДБН, які, за його словами, мають зробити прорив у галузі в плані доступності об’єктів для маломобільних груп населення. Він зазначив, що на відміну від попередніх будівельних норм (ДБН В.2.2-17:2006), ці норми стають обов’язковими.

Нові ДБН затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30 листопада 2018 р. № 327 та набрали чинності з 01 квітня 2019 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.