Районна газета

МІНРЕГІОН НАГОЛОШУЄ НА НЕОБХІДНОСТІ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ, ЯКИЙ УПОРЯДКОВУЄ ПРОЦЕС НАДАННЯ ЖКП

У Мінрегіоні відбулась нарада за участю представників Асоціації міст України та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків щодо окремих положень проекту Закону України  «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» (№ 2458), який очікує на друге читання у Верховній Раді України

Учасники обговорили питання, які протягом тривалого часу не були врегульовані на законодавчому рівні і які вимагають компромісних рішень

Зокрема, щодо реалізації співвласниками багатоквартирних будинків прав на отримання у користування чи власність земельних ділянок, на яких розташовані будинки та належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, а також технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в багатоквартирних будинках.

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій України Наталії Хоцянівської, в Україні з травня 2019 року в повному обсязі діє Закон України «Про житлово-комунальні послуги», практична реалізація норм і положень якого вказала на ряд питань, які вимагають врегулювання на законодавчому рівні.

«Законопроект №2458 спрямований на вирішення проблемних питань та збалансування інтересів усіх учасників процесу надання та споживання житлово-комунальних послуг. Тож Мінрегіон закликає зацікавлені сторони не створювати міфи навколо законопроекту, об’єктивно оцінити ситуацію та починати роботу над тим, щоб норми закону, у разі прийняття, були впроваджені найближчим часом», – зазначила заступник Міністра. 

Нагадаємо, Верховна Рада України розглянула у першому читанні та прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» (реєстр. № 2458).