Районна газета

Виборчий процес розпочато

 ЦВК своєю постановою оголосила про початок з 5 вересня виборчого процесу чергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів

 «Організація виборчого процесу – надзвичайно відповідальна та важлива для країни та суспільства подія. І головне завдання влади  – забезпечити реалізацію конституційного права громадян на вільне волевиявлення, створити належні умови для роботи виборчих комісій», – наголосив керівник апарату облдержадміністрації Олег СУХОНОС.

Посадовець акцентував увагу на важливості чіткого дотримання учасниками виборчого процесу вимог виборчого законодавства та календарних планів основних організаційних заходів із підготовки і проведення місцевих виборів, які на всеукраїнському рівні затверджені Центрвиборчкомом, а на обласному –розпорядженням голови облдержадміністрації від 28 серпня.

Згідно плану, органи влади та місцевого самоврядування мають подбати про готовність до 7 вересня приміщень для роботи обласної, районних і міських (міст обласного значення) територіальних виборчих комісій, до 12 вересня – сільських, селищних, міських (міст районного значення) тервиборчкомів та до 8 жовтня – всіх 999  дільничних виборчих комісій.

«Виборчі дільниці мають бути забезпечені необхідним інвентарем, засобами зв’язку, оргтехнікою. Крім того, органи влади на місцях до 9 вересня зобов’язані визначити та обладнати місця для передвиборних агітаційних матеріалів, а до 23 жовтня (з 24 години) забезпечити їх зняття», – наголосив керівник апарату.

За його словами, до 11 жовтня органи Державного реєстру виборців мають забезпечити виготовлення та передачу ДВК попередніх списків виборців та іменних запрошень.

«Уточнення списків виборців відбуватиметься до 19 жовтня. Їх остаточний варіант органи Державного реєстру виборців зобов’язані виготовити та передати на виборчі дільниці не пізніше 22 жовтня», – поінформував Олег Сухонос.

На співробітників правоохоронних органів покладаються завдання із дотримання громадського порядку під час голосування, охорони приміщень виборчих комісій, бюлетенів та іншої виборчої документації.

Нагадаємо, місцеві вибори призначені на 25 жовтня. Голосування проходитиме з 8 до 20 години.