Районна газета

В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ «ВИБОРЕЦЬ»

Днями відбулась презентація нового освітнього серіалу «Виборець» до місцевих виборів. Освітній серіал вже доступний на платформі Дія.Цифрова освіта: https://osvita.diia.gov.ua/courses/voter 

Що робить депутат місцевої ради, що таке відкриті виборчі списки, навіщо бюлетеню контрольний талон, чи можна проголосувати достроково, як проголосувати, якщо в тебе COVID-19 – на ці та інші питання відповість освітній серіал.

Під час презентації освітнього серіалу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія ІОНАН підкреслила, що новий курс є практичною інструкцією, де дуже простою мовою пояснюється все, що потрібно знати про чергові вибори-2020.

«Щоб голосування та підготовка до нього не були стресом, а стали зрозумілою процедурою, ми з партнерами підготували освітній серіал», –  заявила Валерія Іонан. 

Народна депутатка України Аліна ЗАГОРУЙКО наголосила на новому Виборчому кодексі та новій виборчій системі.

«Перш за все, нашим виборцям потрібно знати і запам'ятати день місцевих виборів — 25 жовтня 2020 року. І я би рекомендувала виборцям ознаймомитися зі списками кандидатів, з їхніми біографіями та програмами. Також я би порадила взяти із собою маску на виборчу дільницю через коронавірус», –  заявила Аліна Загоруйко.    

Керівник програм ГО «Центр сприяння реформам» Олена ЮРКІНА зауважила, що метою було допомогти виборцям розібратися в усіх змінах, що відбулись у законодавстві.

«Це унікальні вибори – вибори відбудуться вперше у ОТГ за відкритими списками. Змін дуже багато. Насправді деякі виборці будуть здивовані, оскільки отримають аж чотири бюлетені на дільниці. Тому в нашому серіалі ми намагались концентрувати увагу на цих нових моментах», – заявила Олена Юркіна. 

За матеріалами сайту Міністерства цифрової трансформації України: https://thedigital.gov.ua/news/zapustili-osvitniy-serial-viborets