Районна газета

ПОДБАЙТЕ ЗА СВОЄ ЗДОРОВ’Я – ЗРОБІТЬ АНАЛІЗ КРОВІ НА ЦУКОР!

Поширення цукрового діабету на сьогоднішній день сягає масштабів епідемії

За даними ВООЗ у всьому світі зареєстровано близько 200 млн. хворих цукровим діабетом. Захворюваність щорічно збільшується у всіх країнах на 5-7%.

В Україні хворих на цукровий діабет нараховується 1 млн. 380 тис. По області на обліку 39978 осіб з цукровим діабетом  з них 196 дітей і 70 підлітків.

Щорічно вперше виявляють з цукровим діабетом в області понад 4 тис. хворих, з них 29 дітей до 14 років та 6 підлітків.

Цукровий діабет – порушення обміну речовин в організмі через відсутність або неправильну дію інсуліну.

Інсулін – гормон, який виробляється у підшлунковій залозі спеціальними клітинами та відповідає за перехід глюкози (цукру) із крові в середину клітин організму. При відсутності або зниженні його концентрації наступає підвищення цукру в крові, що призводить до виникнення захворювання. Найчастіше до цього призводять такі фактори ризику : спадкова схильність; вік понад 40 років; надмірна маса тіла та ожиріння; виражений атеросклероз; гіпертонічна хвороба; інфаркт міокарда; порушення мозкового кровообігу; облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок; хронічні захворювання печінки, підшлункової залози, нирок; надмірне споживання солодощів.

Першими ознаками захворювання є :виражена слабкість, сухість у роті, спрага; свербіж шкіри, спрага,  посилене сечовиділення (особливо вночі), порушення зору, зменшення маси тіла.

При появі перших ознак захворювання потрібно звернутися до лікувального закладу для визначення вмісту цукру в крові, що є найбільш інформативним показником при виявленні даного захворювання.

Норма вмісту цукру в крові 3,3-5,5 ммоль/л

Сліпота, інфаркт міокарда, церебральний інсульт, гангрена нижніх кінцівок – результат невчасно виявленого діабету або безсимптомного його перебігу.