Районна газета

ОБЕРЕЖНО: НІТРАТИ !!!

Нітрати  як хімічні сполуки широко розповсюджені у природі і тому входять до нормального  складу харчових продуктів рослинного і тваринного походження

В організм людини основна кількість нітратів надходить переважно з рослинними продуктами і водою. Нітрати малотоксичні, малокомулятивні, відносно швидко виділяються із організму.

Токсична дія  проявляється при перетворенні   їх  в шлунку   на нітрити.

Перетворення їх проходить через годину після вживання їжі, яка перенасичена нітратами, що призводить до отруєння різних ступенів важкості. Найбільш чутливі діти до 6 місяців,оскільки у них недосконала ферментна система та понижена кислотність  шлункового  соку (а отримують вони нітрати з материнським молоком) та особи похилого року, хворі анемією, пониженою кислотністю шлунку.

Широке застосування азотних добрив при порушенні відповідних норм витрат може привести до надмірного накопичення  нітратів у харчовій продукції та стати причиною гострих або хронічних отруєнь.

Основні симптоми отруєння :

Загальна слабість,недомагання,задишка ,підвищена дратівливість, послаблена пам"ять,   головний біль та головокружіння, синюшність  шкірних покривів, прискорене серцебиття , у важких випадках отруєнь може призвести до смерті.

При підозрі на отруєння  не займайтесь самолікуванням, можете прогаяти час. Негайно звертайтесь за медичною допомогою! 

Шановні читачі.  Кожен із вас має право при   покупці  продовольчих товарів вимагати пред"явлення  якісного посвідчення на даний продукт, щоб уникати проблем зі здоров"ям у ваших родинах.