Районна газета

ФАХІВЦІ НСЗУ ПРОВЕЛИ ВИЇЗНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЩОДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ ПРОЦЕСУ КОНТРАКТУВАННЯ МЕДЗАКЛАДІВ СУМЩИНИ

Директор Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Вікторія МІЛЮТІНАпід час відеоселекторної наради обговорила з керівниками закладів охорони здоров’я Сумської області, головами райдержадміністрацій та представниками органів місцевого самоврядування хід впровадження у 2020 році Програми медичних гарантій, зокрема, готовності спеціалізованих медичних закладів Сумщини до контрактування з НСЗУ і роботи за новими правилами

Забезпечення жителів Сумщини доступними і якісними медичними послугами – один з пріоритетних напрямків роботи в області.

Тому представники НСЗУ ще раз розповіли учасникам наради, що необхідно зробити для того, аби співпраця НСЗУ з закладами охорони здоров’я була результативною. 

Вікторія Мілютіна зазначила, що трансформація фінансування системи охорони здоров'я триває і вона незворотня. Також вона звернула увагу на те, що місцева влада повинна сприяти формуванню спроможної  мережі закладів охорони здоров'я. Саме спільними зусиллями необхідно зробити лікарні ефективними та комфортними і для пацієнтів, і для медиків.

У ході відеоселекторної наради було також розглянуто питання щодо нової моделі оплати послуг в рамках Програми медичних гарантій, кадрового забезпечення лікарень, їх готовності роботи за новими правилами.  

Нагадаємо, щоб отримувати кошти від Національної служби здоров'я України, медичні заклади області повинні були підписати договір з НСЗУ. А до цього лікарні вже мали б бути автономізованими, комп'ютеризованими та підключеними до ЕСОЗ. У 2020 році, відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», до Програми медичних гарантій увійшли такі види допомоги, як первинна медична допомога, екстрена медична допомога, спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, медична реабілітація та паліативна допомога. Вимоги до надання послуг, які будуть надаватися за Програмою медичних гарантій, були згруповані в пакети медичних послуг та доведені до відома медзакладів, які виявили бажання укласти договір з НСЗУ.