Районна газета

Спрощення форм реєстраційних карток

Наказом Міністерства юстиції України №992/5 від 17.06.2015 року внесено зміни до форм реєстраційних карток, виклавши їх у новій редакції (форми 1, 2, 4, 8, 16). 

Задля покращення бізнес-клімату в Україні Міністерство юстиції розпочало процес спрощення форм, які подаються бізнесом та громадянами до реєстраційних служб.

 

Першою така ініціатива торкнулася Реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців – Форма 4.

Щоразу при необхідності внести хоча б одну зміну до даних про компанію треба було подавати заново всю форму розміром в 9 аркушів.

Після набрання чинності вищезазначеного наказу, якщо змінився один пункт – треба внести бенефіціарів, змінити адресу перебування – треба заповнити лише 1 сторінку з указанням предмету зміни. Державному реєстратору подається перша сторінка і та яка містить інформацію про зміни. Вся інша інформація вже є в реєстрі, тож її не потрібно по кілька разів оновлювати й заповнювати.

Cпрощення  Форми 4 – це лише перший крок. У подальшому процес зачепить й інші документи.

Нововведення дає можливість зекономити на надсиланні документів до реєстраційних служб поштою. Раніше ця послуга не була популярна через те, що кожна сторінка такої форми мала бути завірена у нотаріуса. А це чималі кошти. Нині, коли для змін треба надіслати лише першу сторінку і заповнену, ця сума буде значно меншою.

Нагадуємо, що вже зареєстровані юридичні особи мають подати державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відомості про своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) до 25 вересня 2015 року. Звільнення від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) релігійних організацій,  державних та комунальних підприємств, юридичних осіб, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами).

Закликаємо не відкладати з подачею відповідної інформації до останнього моменту, адже це знову може призвести до черг та незручностей.