Районна газета

НА СУМЩИНІ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ, СПРЯМОВАНИЙ НА ПРОТИДІЮ З КОРУПЦІЄЮ

Меморандум між Сумською ОДА та Проектом USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» покликаний якісно покращити систему запобігання корупції, підвищити комунікаційну спроможність адміністрації та, використовуючи передові практики у сфері запобігання корупції, побудувати основу для подальшого зменшення можливостей корупційних діянь в органах державної влади на території області

«Наше завдання ‑ побудувати ефективну систему запобігання корупції, що діятиме в майбутньому, незалежно від персонального складу керівництва облдержадміністрації, – зазначив очільник області Микола КЛОЧКО. – Для цього в рамках Меморандуму ми плануємо розробити і впровадити антикорупційну програму, яка покаже всі реальні недоліки у державному управлінні з точки зору можливих корупційних ризиків, і визначить шляхи їх вирішення».

За його словами, участь у реалізації цього проекту візьмуть сектор з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації та сектор з питань моніторингу відкритості використання публічних коштів управління взаємодії з правоохоронними  органами та  оборонної  роботи облдержадміністрації.

«Ці структури працюють в облдержадміністрації вже рік і ми маємо певні результати. Зокрема, сектором з питань моніторингу відкритості використання публічних коштів було направлено 6 матеріалів до правоохоронних органів. Це стосувалося якраз роботи саме роботи управлінь облдержадміністрацій або районних адміністрацій. Сьогодні обласна влада демонструє відкритість для громадськості та готовність співпрацювати в рамках протидії корупції з іноземними партнерами», – розповів голова облдержадміністрації.

Як повідомив керівник Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» Лоренс Джозеф ХЕЛД, вибір саме Сумської області для участі в програмі не був випадковим.

«Для співпраці на регіональному рівні для початку ми обрали Сумську облдержадміністрацію на північному сході та місто Дрогобич (Львівщина) на заході України. Проект спрямований на розширення повноважень ключових урядових інституцій у боротьбі з корупцією, побудові громадської підтримки, участі в антикорупційних зусиллях та зменшенні толерантності громадян до корупції», − зазначив американський експерт.

За його словами, програма дій у рамках Меморандуму розрахована на 5 років. На першому етапі буде відслідковуватися ситуація з корупційними проявами, а в подальшому будуть розроблені рекомендації та методи протидії корупції.