Районна газета

ЗА ОСТАННІ ТРИ РОКИ...

Серед затриманих Службою безпеки України на хабарі є високопоставлені чиновники. Крім того, силовики на отриманні хабара затримали 25 суддів

Співробітники Служби безпеки України за три роки затримали під час отримання хабара 2147 державних службовців. Про це повідомив перший заступник глави СБУ Павло ДЕМЧИНА на прес-конференції 14 червня 2018 року.

"Я зараз говорю тільки про злочини, пов'язані з отриманням неправомірної вигоди. За три останніх роки СБУ було оголошено підозри 2147 особам. Ці особи були затримані безпосередньо під час отримання ними хабара. До речі, за всіма категоріями справ є вироки. Питання, наскільки вони суворі чи м'які, але вони є", - уточнив Павло ДЕМЧИН.

Він підкреслив, що серед затриманих СБУ на хабарі є й високопоставлені чиновники.

"Серед них: представників митних органів - 119 осіб затримано, 35 отримали вироки на сьогоднішній день. Серед працівників податкових органів - 111 осіб затримано, 22 отримали вироки. Крім того, 45 співробітників прокуратури були затримані. Органи внутрішніх справ - 423 особи затримані під час отримання ними хабара. Серед представників міграційної служби - 38 осіб було затримано під час одержання ними неправомірної вигоди за виготовлення паспортів, 9 з них засуджені", - сказав чиновник.

Окрім того, силовики на отриманні хабара затримали 25 суддів.

"За нашими матеріалами, протягом трьох років СБУ спільно з органами прокуратури на початку, а потім і з НАБУ, затримала 25 суддів. Це статистика винятково по суддях різних рівнів", - розповів Павло ДЕМЧИНА.

За його словами, СБУ виявила набагато більше фактів отримання хабарів суддями, ніж інші правоохоронні органи.

"За три роки 20 судів були затримані за матеріалами СБУ. Ці справи розслідуються, по чотирьох уже є вироки. За статистикою НАБУ, ними - у співпраці з іншими правоохоронними органами - було затримано 36 суддів. Але з них 20 фактів отримання хабара були виявлені СБУ, 14 суддів - виявлені за матеріалами захисту економіки МВС, і тільки 2 особи були виявлені за матеріалами розслідування НАБУ", - додав чиновник.

Нещодавно співробітники Служби безпеки України затримали на хабарі двох посадовців столичного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.